ЄС і НАТО пора очолити представникам Східної Європи, - прем’єрка Естонії Каллас

ПОЛІТИКА
23.03.2023, 09:10
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас

"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас вважає, що на керівні посади в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі під час наступних виборів повинні претендувати також представники країн Східної Європи.

Як інформує медіа агенція "Останній Бастіон", таку думку вона озвучила в інтерв’ю Politico напередодні саміту ЄС.

"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?. Гадаю, відповідь – ні, насправді в нас дуже хороші люди", – підкреслила естонська прем’єрка.

Вона вважає, що представники східноєвропейських країн повинні бути "на прикметі для керівних посад", оскільки довели свою спроможність і в Євросоюзі, і в Альянсі.

На чолі трьох головних інституцій ЄС – Європейської комісії, Європейської ради та Європейського парламенту – наразі немає жодного представника Східної Європи; крім того, жоден східноєвропеєць ніколи не очолював НАТО.

Винятком став лише колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який очолював Європейську раду з 2014 по 2019 роки.

Прем’єрка Естонії також прокоментувала чутки, буцімто її розглядають як кандидатуру на посаду наступного генерального секретаря Північноатлантичного Альянсу.

"Це великий комплімент для мене і для моєї країни, що нас вважають рівними за столом переговорів… Я щойно виграла вибори, й ніхто зі мною про це не говорив", – сказала вона, додавши, однак, що "плітки дуже цікаві".

Як відомо, чинний генсек НАТО Єнс Столтенберг, який на цій посаді з 1 жовтня 2014 року, мав скласти повноваження ще у минулому році і планував очолити центральний банк у рідній Норвегії, але у зв’язку з нападом росії на Україну термін його повноважень вирішили продовжити до 30 вересня 2023 року.

Читайте також:
Світ
Очікується, що у 2026 році буде ухвалено основний закон Нової Каледонії, який визначить принципи організації влади на острові.
вчора, 17:28
Політика
Дороги, кордони, мир: чого чекати від переговорів у Абу-Дабі.
10 липня, 13:12
Політика
Президент Ірану Масуд Пезешкіан оголосив про призупинення співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).
02 липня, 11:49
Опінії
Витіснення росії із країн Кавказу – лише перший етап
02 липня, 10:05
Політика
Баку відповідає: дипломатична криза через переслідування азербайджанців у росії.
01 липня, 10:49
Війна
Президент США Дональд Трамп уперше погодився з тим, що росія є довгостроковою загрозою для НАТО.
27 червня, 09:26