ЄС не збирається поступатися в енергетичному шантажі РФ

Опінії
13 вересня, 08:45
ЄС не збирається поступатися в енергетичному шантажі РФ
Фото: Facebook

Ви чули щось про "неньютонівську рідину"? – Це така рідина, яка стає твердою, як камінь, після різкого удару.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Владімір Путін не чув, дізнається тепер про цю концепцію, спостерігаючи за відповіддю європейців на енергетичний шантаж. Лише вчора пролунала заява Дмітрія Пєскова про те, що «перебої з газом будуть, поки будуть санкції», а нині росіяни отримали приліт у відповідь, причому – дуже болісний.

Німецький міністр економіки Роберт Габек заявив, що країна не зупинятиме свої атомні станції цією зимою. Це немислима ще кілька місяців тому заява – відмова від атомних станцій – священна корова німецької політики.

Але порахувавши, скільки коштуватиме протистояння на енергетичному фронті, німці вирішили залишити атомні станції в резерві. Вони вмикатимуться в періоди, коли брак електроенергії стане критичним.

Це не єдина відповідь Європейського союзу на такий шантаж. Газові сховища заповнені майже на 82%, лише Німеччина виділяє €60 мільярдів на допомогу підприємцям та домогосподарствам, президентка Урсула фон дер Ляєн найближчим часом оголосить стратегію протистояння, хоч її основні пункти вже злили в пресу: додаткове оподаткування енергетичних компаній, які користають з високих цін, цільова допомога малозабезпеченим, обмеження споживання.

Обговорюється також обмеження цін на російський газ. Ефективність можна оцінити в грошах: на тлі заяв про те, що Європа не збирається поступатися росії, ціни на газ знизилися вже на 12% і впали до $2220 доларів за тисячу кубічних метрів.

Газовий ринок тонко відчув за ким сильна позиція, і в Путіна шансів на виграш в енергетичній війні стає все менше. Про використання енергетики як зброї вже з наступного року росіяни можуть просто забути.

Нині Емманюель Макрон заявив про те, що доля російського газу на ринку ЄС зменшилась з 50% до 9%. Це, безперечно, політична заява, яка свідчить, що кремль втратив своє домінування на ринку ЄС назавжди.

І тільки Угорщина продовжує використовувати звичний підхід нарощування залежності від росії. Наперекір тому, що всі сусіди визнають, що газ це зброя, яку росіяни використовують проти Заходу.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Економіка
Ще один випадок залежності, здавалося б цивілізованого і назверх демократичного, Західного світу від корупційних грошей Кремля.
02 грудня, 18:12
Світ
Дарма, що поки в Генеральній асамблеї Організації об'єднаних націй і невідомо за яку конкретно суму валютних коштів...
15 листопада, 18:09
Опінії
"Трамп навалял питуну трюнделей, которых питун спокойно проглотил".
04 листопада, 15:34
Опінії
Лідерові світового розмовного жанру до справжньої політики, не кажучи про совість, як на Говерлу рачки.
04 листопада, 11:27
Світ
У підчерев'ї ресурсної федерації московії триває підкилимна гра. Тегеран і Анкара борються за право першості впливу на стратегічний регіон.
21 жовтня, 17:23