Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

16.07.2021, 10:16
Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

Уже цього року виробники харчової продукції мають скориґувати зміст обгорток і упаковок, чітко вказавши наявність пальмової олії.

Про це на своїй сторінці у Facebook відзвітував народний обранець і член Комітету з питань аґрарної та земельної політики Іван Чайківський, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, депутати одноголосно підтримали законопроєкт №5148 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми".

«Трансжирів у продуктах харчування стане менше. Це ще один крок, який ми робимо, щоби нація була здоровою. Дитяче харчування, традиційна молочна продукція, кондитерські вироби – всюди використання штучно видозмінених рослинних жирів, які призводять до хвороб, буде заборонене», – написав нардеп Іван Чайківський.

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту перераховані такі його основні завдання:

  • заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • штрафні санкції за порушення;
  • чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", влада південноазійської країни Шрі-Ланка заборонила імпорт пальмової олії, натомість місцевих плантаторів зобов'язали викорчувати дерева.

Читайте також:
Економіка
У зв'язку з зупинкою головного вітчизняного підприємства з солевидобутку на Донеччині сіль на прилавках буде іноземного походження.
25 травня, 18:18
Економіка
Окупаційно-терористичні сили російської федерації навмисно блокують українські порти та не дозволяють вивезти звідти зерно.
15 травня, 07:56
Економіка
Перший вантаж з українською агропродукцією від початку російського повномасштабного вторгнення завантажили на кораблі у Румунії.
29 квітня, 17:00
Економіка
Всесвітня продовольча криза стає все більш очевидним і невідворотним явищем для людства на тлі російської агресії проти України.
22 березня, 07:00
Економіка
Станом на 17 березня запасів пшениці на вітчизняних складах вистачить приблизно на 2 найближчі роки, тоді як олії – на 5.
17 березня, 17:21
Економіка
Торговельні мережі Федеративної Республіки Німеччина здивовані нечуваним дефіцитом соняшникової олії на власних прилавках.
15 березня, 18:25