Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

16.07.2021, 10:16
Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

Уже цього року виробники харчової продукції мають скориґувати зміст обгорток і упаковок, чітко вказавши наявність пальмової олії.

Про це на своїй сторінці у Facebook відзвітував народний обранець і член Комітету з питань аґрарної та земельної політики Іван Чайківський, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, депутати одноголосно підтримали законопроєкт №5148 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми".

«Трансжирів у продуктах харчування стане менше. Це ще один крок, який ми робимо, щоби нація була здоровою. Дитяче харчування, традиційна молочна продукція, кондитерські вироби – всюди використання штучно видозмінених рослинних жирів, які призводять до хвороб, буде заборонене», – написав нардеп Іван Чайківський.

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту перераховані такі його основні завдання:

  • заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • штрафні санкції за порушення;
  • чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", влада південноазійської країни Шрі-Ланка заборонила імпорт пальмової олії, натомість місцевих плантаторів зобов'язали викорчувати дерева.

Читайте також:
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06