Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

16 липня, 10:16
Верховна Рада планує заборонити використання трансжирів

Уже цього року виробники харчової продукції мають скориґувати зміст обгорток і упаковок, чітко вказавши наявність пальмової олії.

Про це на своїй сторінці у Facebook відзвітував народний обранець і член Комітету з питань аґрарної та земельної політики Іван Чайківський, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, депутати одноголосно підтримали законопроєкт №5148 "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми".

«Трансжирів у продуктах харчування стане менше. Це ще один крок, який ми робимо, щоби нація була здоровою. Дитяче харчування, традиційна молочна продукція, кондитерські вироби – всюди використання штучно видозмінених рослинних жирів, які призводять до хвороб, буде заборонене», – написав нардеп Іван Чайківський.

Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту перераховані такі його основні завдання:

  • заборона використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;
  • заборона використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • штрафні санкції за порушення;
  • чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", влада південноазійської країни Шрі-Ланка заборонила імпорт пальмової олії, натомість місцевих плантаторів зобов'язали викорчувати дерева.

Читайте також:
Через політичну і соціально-економічну кризу, викликану військовим переворотом, мільйони жителів М'янми не матимуть доступу до їжі.
15 липня, 08:02
Жнива на Полтавщині у самому розпалі; невдовзі цьогорічний врожай зернобобових культур відправлять на зберігання до сховищ.
15 липня, 07:51
Вітчизняним аґраріям вдалося зібрати 1,4 мільйона тонн зернобобових культур; однак цьогорічний урожай значно менший від торішнього.
13 липня, 10:26
Зменшення кількості свиноферм через низьку рентабельність провокує створення дефіциту однієї з традиційних страв українців — сала.
25 червня, 11:56
Збільшення кількості людей на планеті призводить до зменшення їжі та води, а неефективне використання ресурсів пришвидшує зміни клімату.
09 червня, 09:23
Вже наприкінці цього десятиліття людство стане свідком жахливих воєн за воду та їжу, оскільки рівень споживацтва продовжує зростати.
02 травня, 08:58