ЮНЕСКО визнало спадок Ніцше надбанням людства

Архіви, пов'язані із життям і творчістю видатного німецького філософа, тепер у списку Всесвітньої документальної спадщини. Це важливий крок.
Відповідне рішення було ухвалено Виконавчою радою Організація Об'єднаних Націй із питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у Парижі. Зазначається, що посприяли цьому швейцарські послідовники славетного мислителя.
У рішенні колегії ЮНЕСКО підкреслюється «видатний внесок Ніцше у міжнародну культурну та інтелектуальну історію». Значна частина його творчого доробку нині зберігається у швейцарському місті Базелі — в університетській бібліотеці та державному архіві однойменного кантону.
Впродовж 1869-1879 років Фрідрих Ніцше викладав у Базельському університеті та місцевій Гуманістичній гімназії (навчальному закладі з класичним ухилом, де в центрі уваги були латинський, грецький та філософія). Саме сам і тоді німецький філософ опублікував свої ключові тексти:
- «Народження трагедії з духу музики» (1872);
- «Несвоєчасні роздуми» (1873-1876);
- «Людське, надто людське» (1878).
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, як Шевченкова істина промовляє настановами Ніцше. З власного досвіду він стверджував, що шкільні роки тяжко даються юнакам і юнка, оскільки молодому розуму доводиться замкнутися у тісних рамках.