Шевченкова істина у настановах Ніцше

ІСТОРІЯ
24.11.2023, 21:30
Шевченкова істина у настановах Ніцше
Фото: Google

Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...

Ці слова у свої 14 років написав майбутній видатний німецький мислитель Фрідрих Ніцше (1844-1900). З власного досвіду він стверджував, що шкільні роки тяжко даються юнакам і юнка, оскільки молодому розуму доводиться замкнутися у тісних рамках.

Але ці рамки тісні якраз для тих, кому період навчання у школі дається тяжко, і часто це справді порожні роки. Тому дуже важливо добре їх використовувати для саморозвитку:

«Тут головне, щоб людина поступово формувалася у всіх науках, мистецтвах, здібностях і до того ж, щоби тіло і дух йшли пліч-о-пліч. Треба сильно остерігатися односторонності у навчанні.

Всіх письменників треба читати з багатьох причин, не тільки заради граматики та синтаксису, стилю, ні, ще й заради історичного змісту, розумових поглядів. Навіть давньогрецьких і латинських поетів треба вивчати одночасно з німецькими класиками, порівнюючи образ їхньої думки.

Так само і з історією: слід займатися прискіпливим дослідженням, а заодно і географією. Математику треба вчити з фізикою та музикою, вони нероздільні, і тоді з дерева істини виростуть прекрасні плоди, натхненні одним духом, освітлені одним сонцем».

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Війна
Війна в Україні триває 10-й рік, але не всі відповідально ставляться до власної безпеки.
27.10.2023, 17:29
Політика
Чим довше триває російська воєнна агресія проти України, тим глибшими стають внутрішні проблеми всередині держави-загарбника зі Сходу.
08.09.2023, 16:49
Війна
Росіяни стали активно полювати у прямому сенсі слова за українськими пілотами FPV-дронів. Окупанти хочуть позбавити наших захисників очей.
28.07.2023, 17:28
Життя
До вашої уваги, шановні читачі, пропонуємо покроковий алгоритм із позиції та сторони тієї людини, яка знає і перебуває серед фронтовиків.
12.07.2023, 17:12
Життя
Спека надворі не означає, що вам потрібно повністю відмовитися від тренувань.
07.07.2023, 12:08