З приводу державного оборонного замовлення
Як відомо, на рахунках Міноборони скупчилися мільярди бюджетних коштів, які військові чиновники чомусь не поспішають реалізовувати. Що в умовах бойових дій на Донбасі і кричущу ситуацію з забезпеченням українських військ найнеобхіднішими ресурсами викликає, як мінімум, здивування.
Чому ж Міноборони не реалізує отримані кошти? Відповідь на це питання, можливо, дасть ситуація з державним оборонним замовлень (ДОЗ).
Суть в наступному. Починаючи з травня 2014 (розпал АТО) військове керівництво навіщось посилено намагалося проштовхнути ДОЗ, навіть поверхневий аналіз якого дивує. У ньому, наприклад, числилися заряди для салютних установок (простіше кажучи, феєрверки на випадок святкових заходів); погашення заборгованостей, що виникли при міністрах оборони Януковича (начебто не можна «заморозити» ці борги зважаючи фактичного стану війни); фінансування навіть не створення перспективних зразків озброєнь, а тільки технічного завдання на них (самі ці озброєння планувалося отримати на озброєння до 2020 року) ...
Не сперечаюсь: витрати на НДДКР необхідні, феєрверки теж душу радують. Але хіба вони можуть бути пріоритетом, коли військам вже сьогодні (точніше, вже вчора) життєво потрібні бронежилети, бронетехніка, засоби зв'язку і т.д.?
Цікаво, що під тиском уряду, яку загортають цю фільчину грамоту, Міноборони кілька разів переробляти ДОЗ, але при цьому ... все одно втюхують в нього всі ці «найактуальніші» статті витрат. Навіщо? Варто запитати у військових чиновників. Може, це заодно прояснить ситуацію, через що зараз Міноборони не поспішає реалізовувати додаткові кошти на армію, виділювані урядом.
Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний опір»