З такими цінами на нафту РФ може воювати ще 10 років

ЕКОНОМІКА
09 червня, 09:27
З такими цінами на нафту РФ може воювати ще 10 років
Фото: Facebook

Добуте на загарбаних московитами землях корінних народів «чорне золото», продовжує підтримувати ворожу армію. Невже санкції не спрацювали?

Що із максимальною ціною (a price cap, a price ceiling) на російську нафту? Нагадаємо, вона має продаватися не вище, ніж $60 за 1 барель. За даними міністерства фінансів РФ, доходи від продажу нафти у травні поточного року збільшилися на 49% або до $7,1 мільярда.

Станом на 2024 рік федеральний бюджет держави-агресорки повинен отримати приблизно $120 мільярдів чистих доходів від експорту нафти та газу, і це точно відповідає річним витратам РФ на війну. Тобто нафту й газ забезпечують 100% військових витрат!

Уявляєте, якби доходи бюджету України від експорту зерна, олії, залізняку та металу забезпечували наші військові витрати? Це приблизно $40 мільярдів на рік. А з урахуванням пакета зовнішньої допомоги — до $80 мільярдів на рік.

І тут важливо не плутати суму експорту (вона йде до кишені ФПГ) із чистими бюджетними доходами (вони йдуть державі). Наші сировинні бюджетні доходи — це рента та інші податки сировинних ФПГ. Сумарно до $3 мільярдів на рік, включаючи податки державних компаній.

Хоча застосування експортних мит могло збільшити цю суму щонайменше вдвічі, а відмова від відшкодування ПДВ експортерам сировини — у чотири рази. Але у нас вирішили збільшити військовий збір для населення замість прогресивного податку на доходи 5% найбагатших. Це ненормально!

Проте повернімося до РФ... Західне видання Bloomberg пише, що ціна нафти марки Urals збільшилася з $58,6 до $75 за 1 барель. Та проаналізуємо 2 минулі роки війни:

  • 2022 року експорт російської нафти, нафтопродуктів і газу становив $384 мільярди, а це на 43% перевищило рівні довоєнного 2021 року.
  • 2023 року показники експорту нафти та газу у грошовому вимірі в середньому впали на 25-30%.
  • 2024 року спостерігаємо знову зростання.

Тобто за перший рік великої війни показники експорту нафти, газу та нафтопродуктів досягли рекордної позначки від 1995 року або за 27 років (далі 1995-го відсутня статистична інформація Федеральної митної служби). До цього рекорд було зафіксовано у 2013 році ($376 мільярдів), коли РФ було максимально інтегровано у глобальну економічну систему.

Власне, так званий price cap на рівні $60 не працює, хоч «Велика сімка» і планує знизити його до $30. Але якщо він не працював за $60, то чому заробить за $30? Насправді ж є лише один спосіб обвалити нафтогазові доходи РФ, який розділимо на 2 пункти:

  1. ЄС має прискорити «зелений перехід» і влити у нього протягом найближчих трьох років до 1 трильйона євро, скорочуючи попит на викопні види палива.
  2. США мають, навпаки, відмовитися на найближчі 10 років від «зеленого переходу», вливши до $100 мільярдів у розробку нових родовищ нафти, у тому числі на Алясці, де вони зараз заморожені.

Тобто такий собі подвійний шок: одночасне скорочення глобального попиту та збільшення глобальної пропозиції з утриманням ціни на нафту в коридорі $30-40 за 1 барель протягом щонайменше 5 років. З доплатою американським нафтовикам дотації із бюджету США у розмірі $10 за 1 барель. Маємо на увазі $100 мільйонів на день або $36 мільярдів на рік, усе інше — профанація та лицемірство.

З такими як нині цінами на нафту РФ може воювати ще 10 років! А через 10 років вона завершить структурну перебудову економіки та питому вагу нафтогазових доходів у її структурі ВВП скоротиться до 10% і їй буде вже байдуже, які ціни на нафту у світі. Як зараз байдуже Ірану.

Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Політика
В чому відмінність між «ROYAL PAY EUROPE» та Pin-UP?
12 листопада, 15:19
Політика
Суддя Печерського суду Світлана Смик днями зняла арешт з заблокованих мільярдів росіян.
30 жовтня, 22:30
Світ
Окупаційно-терористичний режим РФ мусить сплатити борг крові за скоєні порушення. Західні держави знайшли дієвий механізм для цього.
28 жовтня, 14:58
Політика
«Ашан» має узгодити вихід із російською владою та не повторити долю інших компаній, що були націоналізовані
24 жовтня, 17:20
Політика
Маріонетки окупаційно-терористичного режиму РФ користуються послугами західної демократії. У Вашинґтоні не заперечують наявній співпраці.
20 жовтня, 08:18