Забруднене повітря заважає організму протистояти COVID-19, — науковці
Викиди в атмосферу хімічних речовин погіршують поточну епідеміологічну ситуацію, пов'язану зі спалахом коронавірусу.
Про це йдеться у спецпроєкті "The Take" журналістів видання "Al Jazeera", підготовленого за участі провідних науковців у сфері інтегративної біології та охорони здоров'я.
На узагальнену думку медичних фахівців, забруднення повітря, особливо у великих і щільно заселених містах світу, повільно, але масово вбиває тамтешніх мешканців.
«Ми провели низку досліджень і з'ясували, що зростання кількості інфікованих коронавірусом людей на пряму залежить від чистоти повітря. Скажімо, у Делі спостерігаються катастрофічні показники забруднення атмосфери, впливаючи на здоров'я, як бідних, так і заможних жителів. Але урядовці не бачать зв'язку, заперечуючи наявність кризи», — коментує ситуацію професор Університету Техасу Стівен Фелпс.
Науковці застерігають, що в умовах глобальної пандемії керівництву багатьох держав слід переглянути свою політику щодо захисту екології та боротьби з викидами, інакше різкого збільшення смертності від COVID-19 не уникнути.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі продовжує стрімко зростати.