Захід нарешті визначився із майбутнім для Путіна

ПОЛІТИКА
10 червня, 18:36
Захід нарешті визначився із майбутнім для Путіна
Фото: Getty Images

Кремлівського бункерного щура мають сковирнути Збройні Сили України. Цивілізований західний світ дав на це діло "зелене світло".

У світових медіа розпочалися завзяті суперечки щодо успіхів української армії. Одні автори вихвалять наше військо, цитують експертів та аналізують деморалізацію рашистів, інші ж – навпаки, говорять ротом російської пропаганди, акцентуючи на втратах...

Захід перегрітий очікуваннями наступальної активності ЗСУ, тому Україна для збереження підтримки повинна постійно йти вперед, бодай на 2 км, навіть на 500 м у день. Цю думку я вперше почув від українських політиків.

Але тепер ось американська редакція видання "Politico" розписала цей "синдром перемоги" у всіх барвах. США можуть урізати військову допомогу Україні у разі неуспішності контрнаступу.

Тобто, якщо Україна досягне успіху, військова та економічна допомога надходитиме. Натомість невдача може призвести до закликів дипломатичного врегулювання конфлікту і зруйнувати одне зі знакових досягнень Білого дому.

Чиновники у Вашинґтоні не впевнені, що законодавці затвердять додаткове фінансування України по завершенню поточного траншу. Будь-які промахи у контрнаступі можуть призвести до закликів скоротити витрати на оборону.

Бенефіціари як успіху, так і української поразки намагаються впливати на мізки політиків через медіа. Особисто Джозеф Байден не зважає на поточну кон'юнктуру Білого дому.

На зустрічі з британським прем'єр-міністром Ріші Сунаком американський президент укотре говорив про намір забезпечити Україні «довгострокову безпеку, щоби запобігти агресії в майбутньому», і що США «насправді мають фінансування, щоб підтримувати Україну так довго, як це необхідно». Ми недооцінили значення зустрічі Байдена та Сунака.

Схоже, вони визначилися з майбутнім бункерного: він має втратити владу після успішного наступу ЗСУ. Це дає зрозуміти британське видання "The Economist" у статті під заголовком "Захід бачить три версії розвитку війни в Україні":

  • Перший. Україна здійснює великий прорив, повертаючи значну частину територій на Сході країни, загрожує анексованому Криму. Через втрати Путін може втратити владу, а Росія – контроль над своїм ядерним арсеналом.
  • Другий. Рашисти не розгромлені цілковито, але перед ними в повен зріст вимальовується перспектива подальших поразок. І цього може бути достатньо для послаблення фюрера.
  • Третій. Росія утримає більшу частину окупованих територій, що підбадьорить Путіна. Ну має бути для балансу песимістичний сценарій...

Найважливіше, що ключові політики планети формулюють задачу знищити Путіна комплексно. Мовляв, це не лише ціль ЗСУ, але й Заходу, який повинен попрацювати над розширенням гарантій Києву.

«Якщо подібні гарантії – з оборони та відновлення інфраструктури – будуть юридично оформлені на довгий термін. А це знищить надію Кремля дочекатися "втоми" Заходу від допомоги Україні», – резюмується у статті видання "The Economist". 

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Політика
Кров і ґрунт — це наче свого роду нація і держава. Власне і держава, і нація є двома нерозривними та взаємообумовленими сутностями.
21 листопада, 12:24
Історія
105 років і 2 дні як (у теорії) скінчилася Перша світова, відома ще як «Велика війна». Вона мала покінчити з усіма війнами, але не склалося.
15 листопада, 16:26
Війна
На підступах до окупованого з 2014 року Донецька у ворога не буде перемоги, подібної на Бахмут. Сотні росіян марно лягли у мерзлу землю.
24 жовтня, 15:43
Війна
Україна не буде європейським Ізраїлем, адже для цього немає достатніх підстав. Хіба що, єдина схожість — сусідство з одвічним ворогом.
07 жовтня, 19:27
Війна
Завищені очікування затьмарені Херсонською офензивою не справдилися на Запорізькому напрямку. Контрнаступ заливається кров'ю...
04 жовтня, 18:26
Війна
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.
20 серпня, 18:13