Захист Землі від потенційно небезпечних космічних об’єктів.

СВІТ
27.09.2022, 15:15
Захист Землі від потенційно небезпечних космічних об’єктів.

NASA протестувало захист Землі від небезпечних об’єктів

Американський зонд DART (Double Asteroid Redirection Test – «Експеримент зі зміни орбіти подвійного астероїда») зіткнувся з астероїдом Діморф з метою протестувати перший у своєму роді захист Землі від потенційно небезпечних космічних об’єктів.

Зіткнення зонда DART з астероїдом, що не становить небезпеки для Землі, відбулося о 19:15 за часом східного узбережжя США (2:15 за київським часом 27 вересня).

Зонд у момент зіткнення рухався зі швидкістю близько 24 тис. км/год. DART був запущений у листопаді минулого року з бази Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії за допомогою ракети-носія SpaceX Falcon 9.

Раніше в NASA пояснювали, що внаслідок удару апарата орбіта Діморфа, який обертається навколо більшого астероїда Дідім, має відхилитися «відсотково».

Вчені розраховують, що цього буде достатньо, щоб вони змогли зафіксувати відхилення за допомогою телескопів із Землі.

Мета експерименту полягає в тому, щоб відпрацювати методику, за допомогою якої у майбутньому у разі появи дійсно небезпечних для планети астероїдів фахівці могли б змінювати траєкторію їхнього руху.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00