Лавров окреслив для Чавушоглу «червоні лінії» ​Кремля в Європі та Азії

СВІТ
07.01.2022, 07:52
Лавров окреслив для Чавушоглу «червоні лінії» ​Кремля в Європі та Азії
Фото: Anadolu Ajansı

Міністри закордонних справ РФ і Турецької республіки обговорили останні події на Балканах, в Україні, на Кавказі та у Казахстані.

Про підсумки телефонної розмови Сєргєя Лаврова з Мевлютом Чавушоглу повідомила пресслужба кремлівського дипломатичного відомства, інформує агенція "Останній Бастіон".

Очільник МЗС РФ висловив надії, що у новому 2022 році його турецький колега не спонукатиме сусідні країни до повного розриву відносин із Москвою, маючи на увазі перш за все Україну, Вірменію, а віднедавна ще й Боснію та Герцеговину з Казахстаном.

Натомість міністр Чавушоглу підкреслив на важливості дотримання національного суверенітету перерахованих країн і збереженні геополітичного status quo у кількох нестабільних регіонах: Балканському, Кавказькому, Середньоазійському.

«Висловлено задоволення динамікою політичного діалогу між Москвою та Анкарою на найвищому і високому рівні у 2021 році. Підтверджено готовність щодо продовження щільних контактів керівництва РФ і Туреччини вже у Новому році. Домовлено продовжувати конструктивну взаємодію на заздалегідь узгоджених напрямках», — відзвітувала пресслужба МЗС РФ.

Фактично, попри намагання Лаврова диктувати путінські умови Чавушоглу, очільник турецького дипломатичного відомства відмовився визнавати окреслені "червоні лінії" Кремля й потурати країні-агресору.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що військові розвідки України та Туреччини домовилися протидіяти агресії РФ.

Читайте також:
Світ
Кількість громадян України, які прагнуть евакуюватися на тлі протистояння Ізраїлю із ХАМАС, постійно зростає. Здебільшого це жінки з дітьми.
13.10.2023, 09:23
Політика
"Що ж, посол України у Болгарії Москаленко завершує роботу, а указ про нову послицю Ілащук досі не відкликаний".
28.02.2023, 10:10
Світ
У МЗС зауважують, що Україна щиро вдячна усім міжнародним партнерам.
24.02.2023, 12:35
Світ
"Понад 140 громадян України залишаються незаконно заарештованими росією".
10.12.2022, 21:05
Політика
Підтримка України офіційним Гельсинкі триватиме до повної нашої перемоги над російськими окупаційно-терористичними силами.
30.09.2022, 19:54
Політика
У XXI столітті український синьо-жовтий стяг мусить закріпити за собою роль своєрідного лідера у протидії ґлобальній дезінформації.
08.07.2021, 10:23