Занепад олігархії на росії

Занепад олігархії на росії

Мордашов проти губернатора Філімонова — конфлікт, що символізує нову реальність на росії.

Один із найбагатших росіян, Олексій Мордашов, зіштовхнувся з неочікуваним спротивом з боку влади Вологодської області, де знаходиться його металургійний гігант «Северсталь». 

Конфлікт із губернатором Георгієм Філімоновим демонструє зменшення впливу російських мільярдерів – процес, що значно прискорився після вторгнення росії в Україну.

Мільярдери в росії втрачають свій статус олігархів. 

Про це повідомляє Bloomberg.

Філімонов спочатку запровадив заборону на залучення трудових мігрантів у будівельній сфері, але скасував її після протестів «Северсталі», яка попередила, що це загрожує реалізації інфраструктурних проєктів.

Проте розбіжності між губернатором та бізнесменом зі статками у 22,5 мільярда доларів на цьому не завершилися. Чиновник публічно звинуватив компанію у зменшенні місцевих інвестицій та натякнув на недостатній «патріотизм» Мордашова, розкритикувавши його за «квазіліберальну орієнтацію».

Занепад влади магнатів розпочався після приходу до влади путіна понад два десятиліття тому, і, попри санкції проти багатьох із них, вони здебільшого зберегли обмежений вплив на політику. Відтоді російський лідер прагне створити «нову еліту», побудовану на основі його військового вторгнення, – йдеться у статті.

Конфлікт став ще одним прикладом того, як російські олігархи втрачають вплив. За словами одного з підприємців, Кремль фактично делегував губернаторам контроль над бізнесом у регіонах, вимагаючи, щоб прибутки підприємств ішли не на дивіденди, а на потреби громади.

Губернатори, як правило, залежать від бізнесу, але бізнес також мусить враховувати скарги регіональних лідерів до Кремля, зазначив інший олігарх.

Інші приклади свідчать про загальну тенденцію. Наприклад, мільярдера Вадима Мошковича залишили під вартою у справі про розкрадання, а частки Дмитра Каменщика в аеропорту «Домодєдово» заморозили.

Справа Мордашова є наочним прикладом ширших тектонічних зрушень для олігархів. 59-річний мільярдер десятиліттями насолоджувався відносно спокійним життям. Будучи партнером Юрія Ковальчука, давнього соратника Путіна, у декількох компаніях, Мордашов отримував рекордні дивіденди від «Сєвєрсталі» і розширював свою імперію в росії та за кордоном, – йдеться у статті.

Що ж до губернатора Вологодської області Філімонова, то він також є давнім соратником путіна. Кілька років працював в адміністрації президента. Філімонов відомий своєю прихильністю до «традиційних цінностей». Наприклад, він ініціював встановлення пам’ятника Сталіну.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Останні заяви з російського боку свідчать про витягування з нафталіну старих наративів про єдиний союз.
13:39
Війна
На росії вбили одного з конструкторів-розробників ракетного комплексу «Іскандер» — Володимира Недошивіна.
17 травня, 14:32
Політика
Очільник Міноборони Індії Раджнатх Сінгх не поїде на Парад перемоги в Москві. Замість нього до росії вирушить його заступник — Санджай Сет.
03 травня, 20:31
Політика
Обидва лідери раніше обіцяли бути присутніми на параді 9 травня у Москві.
03 травня, 14:23
Війна
Український морський дрон Magura збив російський багатоцільовий винищувач Су-30 у районі міста Новоросійськ у Краснодарському краї рф.
03 травня, 13:05
Війна
Начальник Генштабу окупаційних сил рф Валєрій Гєрасімов повідомив путіну про звільнення території Курської області.
26 квітня, 14:21