Заради могилізації Зе-влада йде по гроші до українських платників податків

ЕКОНОМІКА
25 лютого, 14:57
Заради могилізації Зе-влада йде по гроші до українських платників податків
Фото: Facebook

В Офісі Президента не розуміють: у будь-якому із варіантів законопроєктів про мобілізацію закладено ризик саме для влади. Граблі по-новому!

Таку думку висловив відомий вітчизняний аналітик, фахівець із виборчих і політичних технологій Сергій Гайдай. Він переконаний, що поточні плани ЗекоМАНДИ залишаються незмінними — мобілізувати не менш як пів мільйона громадян.

Станом на тепер у Кабінеті міністрів вирішують не тільки те, де шукати мобілізованих, але й де шукати гроші на їх утримання. На Грушевського і Банковій не хочуть забрати у військовий бюджет гроші, які держава витрачає на утримання величезного і непотрібного під час війни бюрократичного апарату.

«Не бачать, скільки наші чиновники роблять безглуздих держзакупівель, здебільшого — заради своїх корупційних схем і відкатів. Не бачать, скільки крадуть державних грошей в міністерствах, в податковій, на митниці, в місцевих бюджетах. А тому влада, як завжди, йде по гроші до українських підприємців. Зараз влада розглядає два варіанти економічного бронювання:

  • Перший — мобілізації не підлягають ті, хто отримує 30-35 тисяч гривень на місяць. За такої «білої зарплати» податкові відрахування працівника і роботодавця становитимуть до 18 тисяч гривень на місяць, які потрібні для задовільного забезпечення Збройних Сил.
  • Друга модель базується на запровадженні нового спеціального податку — такого собі військового збору. Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну бронь, то мусить віддавати у бюджет кожного місяця додатково за кожного співробітника 20 тисяч гривень. Таку ж можливість пропонують надати активним ФОПам

Потрібно розуміти: бюджет України наповнює лише бізнес. Податки із зарплат держслужбовців — це просто перекладання грошей із кишені в кишеню, адже по факту їхні зарплати — це видаткова стаття для бюджету, тож її потрібно максимально оптимізувати. Це стосується суддів, прокурорів, заступників мерів та інших отримувачів шалених зарплат із бюджету — вони не мають права під час війни отримувати більше, ніж військовослужбовець у тилу, я вже не кажу про передову», — слушно зазначив Сергій Гайдай.

Читайте також:
Опінії
Кіоскери з Банкової роками наживаються на українцях, чим допомагають ворогу. Кривавому «Кварталу 95» головне гроші, на Україну байдуже.
19 квітня, 07:10
Політика
Андрій Єрмак купив собі місце у списку 100 найвпливовіших людей року за версією Time. Зеленський до рейтингу не потрапив.
17 квітня, 16:00
Опінії
«Укроборонпром» цей хафівець вже «підняв», що немає чим воювати.
17 квітня, 15:05
Опінії
Під час війни засоби масової дезінформації піарять Зеленську, порівнюючи її з королевою.
17 квітня, 11:40
Новини
Який не знає, чим себе зайняти в робочий час.
15 квітня, 09:15
Опінії
В.о. ректорки Національного авіаційного університету призначена депутатка від «Слуги урода» з Кривого Рогу. Без наявності наукового ступеня
12 квітня, 10:39