Заступник голови Фонду держмайна привласнює кошти ОГХК

20 жовтня, 12:02
Заступник голови Фонду держмайна привласнює кошти ОГХК
Фото: bastion.tv

Глобальний корупційний скандал довкола розслідування "Pandora Papers" зачепив навіть дрібних чиновників України.

Днями вітчизняне видання "Lenta.ua" викрило схему відмивання коштів із державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) її куратором у Фонді державного майна Денисом Кудіним.

Згідно з оприлюдненою інформацією, гроші промислового підприємства за продаваний ільменіт надходять на рахунок посередника – ​компанії "ESTRA Capital Limited".

Заступник голови Фонду держмайна привласнює кошти ОГХК_1

Бенефіціарами та керуючими партнерами цього офшору з кіпрською пропискою виявилися особисто Денис Кудін і його кум Владислав Войтенко, який обіймає посаду першого заступника голови правління ОГХК.

«Пан Войтенко цьогоріч у квітні увійшов до правління ОГХК безпосередньо за протекцією Кудіна. Виходить, Кудін підібрав кадри у держкомпанію з метою отримання особистої вигоди, використовуючи службове становище – керує корпоративними правами держпідприємств, які підконтрольні Фонду держмайна», – йдеться у матеріалі видання "Lenta.ua".

Також, як з'ясувалося, Кудін і Войтенко приятелюють доволі давно, ще з часів перебування у компанії WOG, де вони разом відповідали за продаж хотдогів у поїздах "Інтерсіті" від ТОВ "WOG Рітейл".

Після звільнення з цієї компанії, Кудін опинився у Фонді держмайна і відразу ж перетягнув Войтенка на грошову посаду в ОГХК, де розпочалися "чистки інакодумців", які відмовилися бути співучасниками корупційної схеми.

Заступник голови Фонду держмайна привласнює кошти ОГХК_2

Останнім із ОГХК "вибув" Артур Сомов; він ще у липні написав скандальну колонку на "Українській Правді", в якій натякнув, за що знімають таких як він – відмова співпраці з деякими підозрілими фірмами, зокрема російськими.

У редакції видання "Lenta.ua" підозрюють, що наведений кадровий "сплав" Кудіна, Войтенка і Ко може бути безпідставною причиною постійного перенесення терміну приватизації ОГХК, ринкова ціна якої щомісяця збільшується, як і їхні офшорні кошти.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", оприлюднення розслідування "Pandora Papers" не віщує нічого доброго Україні, з якої через "президента Голобородька" тікають інвестори.

вибір редакції
Читайте також:
Татаров і Зеленський грають з народом “в дурня”.
02 грудня, 18:57
Розслідування «Pittsburgh Post-Gazette»
29 листопада, 09:05
«Інвестори уходять через те, що ЗМІ ведуть інформаційну війну проти президента», - Володимир Зеленський
26 листопада, 18:33
Незадеклароване майно та готівка, нерухомість в Італії та Іспанії
22 листопада, 12:47
Парламентська фракція "Опозиційної платформи – За життя" має у своїх лавах власний аналог Сергія Курченка.
20 листопада, 10:32