Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї

Опінії
10.12.2023, 09:37
Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї
Фото: Facebook

Встановлена до Дня Збройних Сил України фігура у склі посеред Києва знецінює подвиг Олександра Мацієвського. Чин воїна, полеглого за нас!

Колишній заступник міністра оборони, засновник фонду “Повернись живим”

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Покійний Олександр Ройтбурд колись сказав мені: «Наші люди, на жаль, не розуміють різниці між пам'ятником на цвинтарі й скульптурою в міському просторі».

Ми тоді обговорювали ідею проекту меморіалу захисникам України під егідою «Повернись живим»; Олександр і Влад Троїцький мали бути в журі.

Коли я бачу такі пам'ятники, як на фото, мені дуже шкода що проект тоді не стався.

На жаль, якщо ми будемо продовжувати робити з міст цвинтарі або музеї воскових фігур під відкритим небом — ми можемо дискредитувати та маргіналізувати саму ідею та отримати зовсім небажаний результат.

Розумію що ми ще далекі в цьому від розвиненіших країн, але зараз саме час починати, бо це не те де можна придумати концепт на кухні з друзями та поставити на площі на десятки років.

Це загальнонаціональна травма в багатомільйонній країні, травма, яка продовжується і незрозуміло коли і чим закінчиться.

Не можна за жодних обставин дискредитувати тему меморіалізації, коли уже в кожного хтось ніколи не візьме слухавку!

P.S. На фото нижце: пам'ятник герою України Олександру Мацієвському, який встановили біля військового шпиталю; кажуть, що мама була на відкритті та говорила з ним ніби з живим, звала додому...

Ви ж розумієте що вона точно дивилась те відео? Правда?
Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї_1
Читайте також:
Опінії
За авторитарної моделі, держава працюєш у парадигмі «свій-чужий». А своїх багато не буває і періодично вони стають... чужими.
01 лютого, 21:55
Економіка
Дякуємо інвест-няням із Зе-команди за збідніння населення. Ба більше: «слуги» олігархів продовжують грабувати український народ.
21 січня, 13:53
Політика
«Слуги неукраїнського народу» грають у «російську рулетку». Але замість власної скроні під дуло ворожої гармати підставляють кожного з нас.
14 січня, 17:19
Опінії
Випадок із журналістом «24 Каналу» Олексієм Печієм показав неоднорідність українського суспільства. Ура-патріотів купа, українців — катма!
24.12.2023, 19:57
Політика
Міський голова Києва заручився підтримкою депутатів, щоби продовжувати «відмивати» кошти платників податків. Українська армія зачекає...
15.12.2023, 21:42
Політика
Зе-влада боїться брати у склад делегацій на важливі зустрічі справжніх фронтовиків. Паркетні генерали у хакі Банкову цілком влаштовують.
13.12.2023, 12:42