Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї

Опінії
10.12.2023, 09:37
Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї
Фото: Facebook

Встановлена до Дня Збройних Сил України фігура у склі посеред Києва знецінює подвиг Олександра Мацієвського. Чин воїна, полеглого за нас!

Колишній заступник міністра оборони, засновник фонду “Повернись живим”

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Покійний Олександр Ройтбурд колись сказав мені: «Наші люди, на жаль, не розуміють різниці між пам'ятником на цвинтарі й скульптурою в міському просторі».

Ми тоді обговорювали ідею проекту меморіалу захисникам України під егідою «Повернись живим»; Олександр і Влад Троїцький мали бути в журі.

Коли я бачу такі пам'ятники, як на фото, мені дуже шкода що проект тоді не стався.

На жаль, якщо ми будемо продовжувати робити з міст цвинтарі або музеї воскових фігур під відкритим небом — ми можемо дискредитувати та маргіналізувати саму ідею та отримати зовсім небажаний результат.

Розумію що ми ще далекі в цьому від розвиненіших країн, але зараз саме час починати, бо це не те де можна придумати концепт на кухні з друзями та поставити на площі на десятки років.

Це загальнонаціональна травма в багатомільйонній країні, травма, яка продовжується і незрозуміло коли і чим закінчиться.

Не можна за жодних обставин дискредитувати тему меморіалізації, коли уже в кожного хтось ніколи не візьме слухавку!

P.S. На фото нижце: пам'ятник герою України Олександру Мацієвському, який встановили біля військового шпиталю; кажуть, що мама була на відкритті та говорила з ним ніби з живим, звала додому...

Ви ж розумієте що вона точно дивилась те відео? Правда?
Зе-влада перетворює музеї на химерні мавзолеї_1
Читайте також:
Політика
Поки «найвеличніший лідор світу» роз'їжджає альпійськими курортами, наші співгромадяни мусять йти в ярмо ворога. Все через дії Зе-влади.
19 червня, 08:00
Політика
Зе-команда має багаторічний досвід зі створення видовищ для знудженої публіки. Тепер вони перейшли на найвищий міжнародний рівень.
18 червня, 07:10
Політика
Попри розпропаговану Банковою міжнародну підтримку справедливого миру, у Швейцарії виникли суперечності. «Глобальний Південь» проти.
17 червня, 21:42
Полтава
Офіс простих рішень з вулиці Банкової множить свої регіональні філії. Чиновники не цураються визнавати, що займаються профанацією.
06 червня, 21:46
Політика
Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.
06 червня, 07:11
Економіка
Одна із найзаможніших держав Європи готова пом'якшити власні правила експорту зброї. Проте нам жодним чином не допомагатиме.
17 травня, 08:29