Зе-влада викручує українському бізнесу руки

15.08.2023, 19:27
Зе-влада викручує українському бізнесу руки
Фото: Facebook

Вороги внутрішні душать українців усередині країни. І це на тлі нестабільності фронту зовнішнього, де ситуація змінюється щохвилини...

Я свідомо не торкаюся у дописах теми економіки України. Не торкаюся у тому числі тому, що торкатися, власне нічого.

Дані про те, що кожна гривня на 65 копійок (чи скільки там?) – це іноземна економічна допомога сама чудово все ілюструє. Інакше й бути не може.

В Україні чимало бізнесів згорнули роботу, чимало фахових кваліфікованих працівників – в армії. Важко добувати інвестиції, коли у твоє виробництво може прилетіти ракета.

Вам здається що це дрібниці порівняно з фронтом? Ну, то подумайте про те, що кожен бізнес – це робочі місця і податки!

Збройні Сили, знаєте, додану вартість не створюють. Збройні Сили навпаки – це споживач, при чому споживач, якому ніколи не буває достатньо.

Гроші – кров війни, а гроші генерує бізнес. Подобається вам це чи ні – але це от так.

Іншими словами, держава кровно зацікавлена, аби бізнес працював, розвивався, більше заробляв, і відповідно – більше платив податків. Для цього багато не треба – дотримуватися правил гри та захистити підприємців від свавілля чиновників.

Створення сприятливого бізнес-клімату Україні істотно потрібно. Європейський банк реконструкції та розвитку відвертим текстом заявляє, аби всього лише повернутися до рівня на 23.II.2022. (тобто, до вторгнення) Україна мусить протягом 5 років залучити інвестицій на $250 мільярдів доларів.

Як ви гадаєте, дасть хтось такі гроші країні, де бізнес вести важко і небезпечно? А тепер реальність: керівники "Нової пошти" та "Rozetka" повідомили про погіршення ставлення влади до бізнесу.

Характерно, що це дуже відомі бренди. "Нова пошта" героїчно працює в зоні бойових дій і саме завдяки їй наші бійці оперативно отримують потрібне спорядження, а "Rozetka" – активно допомагає багатьом волонтерам, возить товари зі знижками й знаходить те, що знайти видається неможливим.

І навіть такі підприємства говорять про тиск із боку влади.

«У нас нічого не знаходять і штрафують на суму, за яку ми, на їхню думку, не будемо сперечатися. Тобто, це якісь мінімальні суми штрафів. Але вони заважають. Але вони перевіряють. Але вони часто зупиняють роботу...», – говорить співзасновник "Розетки".

Слова підприємців підтверджують опитування:

  • за даними Європейської Бізнесової Асоціації, 58% підприємців незадоволені станом справ у своєму бізнесі (у 2021-му таких було 52%), а задоволені станом справ лише 24% (проти 32% торік);
  • згідно з дослідженням "Економічної правди", 57% опитаних підприємців найбільшою проблемою назвали зменшення попиту на продукцію і послуги, а 53% – надмірний контроль і створення перешкод з боку держави.

Цікаво те, що офіс Зеленського нібито намагається порозумітися з бізнесом. Лише 29 червня Володимир Зеленський провів зустріч із бізнесменами, де бізнес висловив президенту всі свої претензії та описав свої проблеми.

Минуло півтора місяця, а результат – нульовий. Що ж виходить? Я бачу тільки одне пояснення ситуації: влада перебуває у дуже скрутній ситуації!

Всю весну і початок літа влада просторікувала що от, мовляв, зараз почнеться наступ і тоді все буде чудово. Наступ іде, проте очевидно, – швидкої перемоги не буде.

Натомість Зе-влада стає фігурантом нових і нових корупційних скандалів. І зупинити процес влада не може, бо депутатам-служкам вже очевидно – у новому парламенті їх не буде.

Чимало чиновників так само чекають розставань зі смачними місцями. Владі потрібні гроші для підтримання себе, а гроші взяти можна лише з бізнесу.

Та щоби бізнес не збурювався – їм видають... Зеленського. Який слухає, киває та удає, що хоче виправити, як і пасує професійному шоумену.

От тільки які перспективи у країни з таким ставленням до головних наповнювачів бюджету, які інвестиції зможе залучити така влада? – Питання, зрозуміло, риторичні.

Автор : Дмитро Калинчук-Вовнянко
Читайте також:
Опінії
В.о. ректорки Національного авіаційного університету призначена депутатка від «Слуги урода» з Кривого Рогу. Без наявності наукового ступеня
12 квітня, 10:39
Політика
Спочатку вони прийшли за патріотами, потім — за критиками узурпації влади, а завтра — за кожним із нас. Зе-влада веде Україну до поразки!..
11 квітня, 13:28
Політика
На сайті президента України є посилання на нелегальне онлайн-казино
10 квітня, 11:04
Політика
Який відсоток ВВП України генерує Юзік і ФК «Кривбас» зелені блазні не повідомляють.
06 квітня, 09:10
Новини
А як же проведення конкурсу на зайняття посад дипломатичної служби?
05 квітня, 19:40
Політика
У 2023 році його дружина задекларувала будинок, земельну ділянку та квартиру у Польщі.
02 квітня, 10:07