Зеленський декриміналізував мародерство

Законна амністія за корупційні схеми в закупівлях зброї.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
Зокрема, документ пропонує звільнити від кримінальної відповідальності службових осіб підприємств, які виконують оборонні контракти, навіть якщо їхні дії формально є злочинними – за умови, що вони мали «суспільно корисну мету».
Згідно з повідомленням, затверджувати перелік таких підприємств буде Міністерство оборони. Сам перелік буде закритим для суспільства. При цьому, згідно з останніми змінами до бюджету, бюджет для збройних закупівель у цьому році може досягнути 750 млрд грн.
Окрім того, законопроєкт передбачає, що розслідувати зловживання в оборонній сфері можливо буде лише за згодою генпрокурора. Тоді як НАБУ та САП будуть усунуті від розслідувань.
Документ також дозволяє амністувати вже скоєні злочини. Водночас документ пропонує зберегти особливий режим ще три роки після закінчення війни.
«Законопроєкт № 13423 фактично легалізує корупцію в оборонній сфері – при чому для заздалегідь погодженого кола постачальників Міноборони. Спочатку ти платиш за «вхід» в список цих постачальників, купуєш собі імунітет і далі можеш завищувати ціни на закупівлі хоч в 100 разів – без жодного ризику. Покарати осіб, які будують схеми у закупівлях зброї, не можна буде навіть після виборів», – зазначила юристка Олена Щербан.
Ініціативу вже підписали 126 депутатів, з них 123 – з фракції «Слуга народу».
Якщо законопроєкт № 13423 підтримує вся Верховна Рада і він набере чинності, то відповідальності за схеми в постачанні зброї зможуть уникнути зокрема (якщо конкретні підприємства будуть внесені до переліку МОУ):
- Леонід Шиман, директор Павлоградського хімзаводу, та інші фігуранти справи щодо постачання неякісних мін Збройним Силам України;
- Олександр Лієв, екскерівник департаменту Міноборони, та посадовці ТОВ «Львівський арсенал», які є фігурантами справи щодо розкрадання 1,5 млрд гривень під час закупівлі боєприпасів;
- фігуранти кримінального провадження НАБУ і САП щодо заволодіння коштами під час закупівлі елементів динамічного захисту для броньованої техніки ЗСУ, що спричинило збитки державі на 7,3 млн грн (справа вже скерована до суду).
При цьому, згідно з останніми змінами до бюджету, бюджет для збройних закупівель у цьому році може досягнути 750 млрд грн. «Чорна каса» розміром у 750 млрд грн – мета корупціонерів. Тобто хлопці зараз люто гинуть на фронті просто, щоби дати час команді Зе вчергове набити кишені.