Зеленський призначив заступником голови СБУ Сергія Наумюка з НАБУ

ПОЛІТИКА
25.05.2023, 13:45
Сергій Наумюк
Сергій Наумюк

Його брат та батько 2015-го року отримали російські паспорти

Президент Володимир Зеленський призначив на посаду заступника глави СБУ Сергія Наумюка, який раніше претендував на посаду директора НАБУ.

Відповідний указ №298/2023 опублікований на сайті глави держави.

"Призначити Наумюка Сергія Анатолійовича заступником Голови Служби безпеки України", - ідеться в документі.

Водночас указом №297/2023 звільнено Тараса Цюцюру з посади начальника Управління СБУ в Хмельницькій області.

Крім того, Зеленський присвоїв звання бригадного генерала заступнику голови СБУ полковнику Анатолію Сандурському (указ №300/2023) та начальнику Управління СБУ в Одеській області полковнику Віктору Доровському (указ №299/2023).

Раніше Сергій Наумюк очолював підрозділ детективів НАБУ і був одним з кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що родичі Сергія Наумюка отримали паспорти рф та їздили до України через російський кордон після початку війни з рф у 2014 році.

Крім того, брат кандидата після 2015 року переїхав працювати до Москви. Але зараз всі знаходяться у США і подали заяви про відмову від паспортів рф, яка ще не розглянута.

Про це стало відомо під час співбесід з кандидатами на посаду очільника НАБУ.

22 лютого співбесіди на доброчесність почалися з Сергія Наумюка. Він у листопаді 2015 року очолив Другий підрозділ детективів Національного антикорупційного бюро України. З червня 2016 року - керівник Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ. Безпосередньо організовував за територіальним принципом оперативну та слідчу роботу міжобласних відділів детективів дислокованих у Львові, Одесі і Харкові.

«Чи мають Ваші близькі громадянство інших держав та чи перетинали кордон з тимчасово окупованої територією та з РФ?» - запитали Наумюка члени Комісії.

«Мій брат з 2017 року постійно проживає у США, працює в ІТ-компанії, і з 2021 року має право постійного проживання у США. Батьки з 1978 року проживали у Луганську. На час окупації кожен вирішував, чи покидати свій дім. Вони залишися у себе вдома, жили своїм життя і не співпрацювали з окупаційною владою.

З 2014 батько 2-3 рази приїжджав до Києва. Мати частіше приїжджала до онуків. У моїх батьків можуть бути перетини через кордон РФ, зокрема, через Білгородську область, коли вони приїждали на територію України», - відповів кандидат.

«У 2015 році із певних побутових причин батько і брат були вимушені отримати російські паспорти. В подальшому вони від них відмовилися.

Ця інформація стосується приватного життя дорослих людей, і я не хотів би у більшому обсязі її обговорювати, що не наражати на небезпеку своїх родичів. Я надав Комісії докладну інформацію з цього питання», - вказав Сергій Наумюк.

Кандидат розповів, що його батьки разом з братом зараз знаходяться у США:

«24.02.2022 я прибув до відповідного підрозділу і був готовий мобілізуватися. Через кілька днів мене призвали і я приступив до виконання бойових завдань. Я звʼязався з батьками, що до них можуть прийти, пояснив, що у них є кілька днів на виїзд з Луганська. Тому вони терміново виїхали до США до брата. Зараз вони у США мають статус дещо подібний до статусу біженців», - сказав кандидат.

Член Комісії Повілас Малакаускас задав питання щодо брата кандидата: «Комісія отримала інформацію, що Ваш брат працював головою відділу російського банку «Открытие» і він працював на різних посадах, у тому числі очолював управління «Петрокомерцбанку». І цей банк був обслуговуючим банком «Лукойл». Які стосунки Вашого брата з РФ зараз?»

«Дійсно, до свого відʼїзду до США брат працював у приватній банківській установі ПАТ «Открытие» в Москві.

До цього, у 2015 році, через кризу в банківському секторі він втратив роботу у Києві. Його знайомі у міжнародних банківських колах порекомендували його на посаду директору департаменту кредитування. В той час банком володів бізнесмен Вадим Бєляев, який потім через конфлікт з путінським режимом втратив банк і емігрував за кордон.

У «Петрокомерцбанку» брат працював теж.

Зараз брат проживає у США і повністю інтегрований у американське суспільство. Він донатить українські інтереси. Він відвідує у США антипутінські публічні заходи, я навіть навів фото та відеоматеріали», - підкреслив Сергій Наумюк.

«Ви повідомили, що Ваші близькі отримали паспорти. Чи є підтвердження тому що вони відмовилися від них» - запитали члени Комісії.

«Ними подані заяви до консульства рф у Хьюстоні, але російська сторона наразі затягує цей процес», - зазначив Сергій Наумюк.

Також виникли питання щодо набуття у власність матірʼю кандидата квартири у Луганську у червні 2014 року.

«Майнові права на будинок, який зводився, вона набула наприкінці 2013 року. А у 2014 році було здійснено оформлення та реєстрація права власності», - відповів кандидат.

«Тобто, у 2014 році? Яким чином вона зареєструвала це право?» - уточнив член Комісії Кирило Легких.

«Я не володію цим питанням», - зазначив кандидат.

Член Комісії Драго Кос задав питання стосовно процесу розлучення з дружиною.

«Цей процес почався ще до моєї участі у конкурсі, судовий процес триває», зазначив кандидат.

Дружина кандидата також працює у НАБУ.

«Дружині треба буде звільнитися незалежно від того, чим закінчиться наш процес із розлучення», - відповів Наумюк.

Втім, наразі Сергій Наумюк, як він розповів, працює в СБУ.

«Ви говорите про мобілізацію. Будучи співробітником НАБУ, Ви фактично виконуєте обовʼязки у іншому правоохоронному органі. Чи не здається Вам що Ви достатньо інтегровані в Службу (безпеки) і чи не завадить Вам це виконувати обовязки як директора?» - запитав член Комісії Кирило Легких.

«Я працював 7 років з самого початку роботи НАБУ. Вважаю, що маю стосунок до створення окремих напрямків Бюро. Я з однаковою віддачею відношуся як до своїх обовязків у НАБУ, так і у Службі безпеки. До СБУ я повернувся з однієї причини - бо стався напад на нашу країну, і я як офіцер запасу мав це зробити. Це був як моральний обовʼязок, так і за законом. І всіх працівників НАБУ, а я не єдиний такий працівник, Бюро, який перейшов на військову службу. І після закінчення війни я, незалежно від того, чи стану директором, планую повертатися до НАБУ», - зазначив кандидат.

На питання стосовно механізму демобілізації у разі обрання директором НАБУ, кандидат заявив, що «є механізми які передбачені законом, за якими військовослужбовець має бути звільнений з військової служби».

«В таких обставинах можу опинитися не тільки я. Це і Руслан Габрієлян, який виграв конкурс у САП і має бути призначений І зараз теж постало питання, оскільки він мобілізований до ЗСУ. Є і суддя Верховного Суду. Можливо це питання вирішиться у комлпексі», - вважає Сергій Наумюк.

Також виникли деякі питання до набуття майна родиною кандидата.

«Ваш батько, Анатолій Наумюк, набув у власність квартиру площею 205,2 кв м у Харкові. Поясність підставу та вартість», - попросили члени Комісії.

На це Сергій Наумюк пояснив, що «це був приклад невдалої угоди», бо потім виявлося що за обʼєктом рахувалася прихована іпотека перед банком. А всі документи залишилися у Луганську в особистому архіві, і з тих причин, що батьки знаходяться за кордоном, вони не мають доступу до цих документів.


Хочемо нагадати, що саме призначення Володимиром Зеленським зрадників та агентів ФСБ на керівні посади в СБУ кардинально вплинули на підготовку України до повномасштабного вторгнення.

Призначені Зеленським очільники регіональних управлінь СБУ здавали регіони окупантам.

Схоже, що Володимир Зеленський так і не провів роботу над помилками, які вартували Україні десятків тисяч життів.

зеленський, єрмак, татаров, баканов, наумов, кулініч та інші зрадники мають сидіти на лаві підсудних, та відповідати за державну зраду.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Війна
Борис Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону Німеччини щонайменше на €30 млрд.
вчора, 16:47
Опінії
Не вистачає мізків і навичок.
вчора, 09:18
Політика
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
17 січня, 18:55
Світ
Соціал-демократка Катрі Райк не підтримує ініціативу опозиційних парламентарів з партії «Isamaa». Кордон із РФ закликала лишити відкритим.
17 січня, 14:54
Війна
Військовослужбовці підрозділу рекрутингу служби персоналу ГУР МО України склали військову присягу.
15 січня, 11:16
Політика
«Ми присягали на вірність не чиновникам, а українському народові», - генерал-полковник Петро Шатковський.
15 січня, 10:08