Зеленський продовжує фінансувати путінських олігархів

ПОЛІТИКА
10 серпня, 10:10
Євген Гінер
Євген Гінер

НБУ видав кредит рефінансування банку президента московського ЦСКА. З березня банк отримав від НБУ понад мільярд гривень

Національний банк України 5 серпня видав кредит рефінансування на суму 60 млн грн строком на рік "Першому інвестиційному банку" (PINbank), що належить громадянину московії Євгену Гінеру.

За даними НБУ, в липні PINbank вже двічі залучав кредити рефінансування на загальну суму 365 млн грн, інформує Інтерфакс-Україна.

До цього PINbank звертався за річним рефінансуванням у травні: 20 травня – на 470 млн грн і 13 травня – на 100 млн грн, а ще раніше у березні: 7 березня – на 300 млн грн і 3 березня – на 200 млн грн.

При цьому загальні активи банку у червні впали на 38,9%, або на 1,03 млрд грн.

Наприкінці листопада 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав справу про концентрацію у вигляді придбання банком "Кредит Дніпро" понад 50% акцій "Першого інвестиційного банку".

За даними Національного банку України , станом на 25 червня 2021 року акціонерами PINbank були президент московського футбольного клубу ЦСКА та співвласник компанії VS Energy International Євген Гінер (88,9% акцій), а також Олександр Шандрук (9,51%).

Зеленський продовжує фінансувати путінських олігархів_1
Зеленський продовжує фінансувати путінських олігархів_3

Банк "Кредит Дніпро" засновано 1993 року. На 1 січня 2021 року, за даними Нацбанку України, єдиним акціонером банку був Олександр Ярославський.

Згідно з даними НБУ, на 1 березня 2022 року за розміром загальних активів банк "Кредит Дніпро" займав 24 місце (26,54 млрд грн), а PINbank – 42 місце (3,61 млрд грн) серед 69 банків.

Російські бізнесмени Олександр Бабаков, Євген Гінер, Михайло Воєводін та Сергій Шаповалов контролюють в Україні групу VS Energy. До її складу входять "Херсон-", "Житомир-", "Кіровоград-", "Рівне-" та "Чернівціобленерго". "Київ-" та "Одесаобленерго" у 2019 році були продані групі "ДТЕК" Ріната Ахметова, яка згодом викупила акції міноритарних акціонерів.

Згідно з інформацією Єдиного держреєстру юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка управляє обленерго, вказано 3 громадяни Латвії та два громадяни Німеччини. Більшість із них мають ознаки номінальних власників.

Олександр Бабаков – колишній віце-спікер Держдурими московії – перебуває під санкціями США та ЄС. 2014 року він голосував за анексію Криму.

Євген Гінер офіційно володіє в Україні "Першим інвестиційним банком" (PIN Банк). У Криму йому належить 100% компанії "Севенергозбут", яка з 2016 року здійснює постачання електроенергії до Севастополя замість українського ПАТ "Севастопольенерго" (входить до VS Energy).

Проте, на відміну від Бабакова, Гінера та Воєводіна, немає в українських списках санкцій.

В травні ДБР та Офісу генерального прокурора не вдалося забезпечити арешт енергетичних активів групи VS Energy, пов'язаної із заступником голови Держдуми рф Олександром Бабаковим та його партнерами.

Бабаков, Гінер та Воєводін контролюють не лише п'ять обласних енергорозподільчих підприємств (Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Рівнеобленерго, Чернівціобленерго), але й запорізьке підприємство Дніпроспецсталь та велику мережу готелів Premier Hotels & Resorts, серед яких п'ятизіркові Прем'єр-палац у Києві та Прем'єр-готель в Одесі, Перший інвестиційний банк.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що НБУ виділив 5,3 мільярда гривень на рефінансування "Альфа Банку", який належить путінським олігархам.

За даними аналітичної системи YouControl, АТ «Альфа Банк» входить до групи "Альфа-груп".

Ключовими особами даної групи є : Герман Хан, Олексій Кузьмичов, Михайло Фрідман. До пов'язаних осіб входить Петро Авен.

Зеленський продовжує фінансувати путінських олігархів_5

За даними аналітичної системи YouControl (отриманими з відкритих державних реєстрів) 32,86 % «Альфа Банку» належить російському олігарху Михайлу Фрідману. Саме його зазначено кінцевим бенефіціарним власником (контролером) АТ "Альфа Банк".

Пов'язані особи АТ "Альфа Банк" перебувають у санкційних списках Європейського Союзу, Великої Британії та Австралії.

Зеленський продовжує фінансувати путінських олігархів_7

Накладаючи санкції, в ЄС прямо заявили: Бенефіціар організації - Фрідман Михайло Маратович входить до «Переліку фізичних та юридичних осіб, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України та до яких застосовуються санкції ЄС».

Але в санкційному списку РНБО він чомусь відсутній... (як і Гінер та Воєводін) Питання до Володимира Зеленського та Олексія Данілова : чому акціонери АТ "Альфа Банк" не внесені до санкційних списків РНБО ? Україна не погоджується з висновками ЄС, в нас є особлива думка з цього приводу ? Тоді озвучте її громадянам !

Як на дев'ятому році війни можна фінансувати путінських олігархів ? Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з "Альфа Банком" починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?

Зараз Володимир Зеленський звинувачує наших партнерів в тому, що вони недостатньо допомагають Україні. Але Зеленський забуває, що ЄС, США та Британія запровадили санкції проти Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова, Євгена Гінера та Михайла Воєводіна... а от РНБО України ці санкції не запровадило ! ЄС вважає, що Фрідман : підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України... а Україна так не вважає ?

Варто також нагадати, що за інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Замість того, щоб арештувати та конфіскувати активи путінських олігархів в Україні, держава дає їм додаткове фінансування та забезпечує комфортні умови для ведення бізнесу в Україні.

В той час, коли десятки тисяч захисників України загинули на війні, Зеленський, Арахамія, Єрмак та інші манкурти - продовжують захищати путінських олігархів та допомагають їм уникнути санкцій.

Автор : Останній Бастіон
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Ядерний арсенал (насамперед нестратегічний) – головний козир ресурсної федерації, який має виключно психологічний вплив.
вчора, 20:56
Світ
Польща веде перемовини із США щодо участі у програмі спільного використання ядерної зброї
05 жовтня, 16:05
Опінії
Чому підсанкційний Іран зміг створити ударні БПЛА для знищення цілей у глибокому тилу, а Україна не змогла?
05 жовтня, 15:10
Опінії
Уряд воюючої країни не може бути смішним - ми не можемо такого собі дозволити
05 жовтня, 12:15
Світ
Берлін допомагатиме Кишиневу з оснащенням молдовської армії та навчанням солдатів, адже російська загроза нависла і над цією країною.
03 жовтня, 20:54
Опінії
Байкарі та казкарі з кримінальними схильностями точно не повинні здійснювати та виправдовувати рейдерські захоплення державних компаній
02 жовтня, 14:02