Зеленський визнав РФ країною-агресором

ВІЙНА
15 вересня, 13:11
Зеленський визнав РФ країною-агресором
Фото: Уніан

Визволяти окупований Крим, а також деякі райони Донецької та Луганської області "гарант" пропонує виключно шляхом переговорів.

До них, окрім Москви, мають бути залучені партнери з-поміж держав-членів ЄС та НАТО, а також ОБСЄ.

На цьому наголошується в Указі "Про Стратегію національної безпеки України", який оприлюднили напередодні, 14 вересня, на офіційному сайті Офісу президента.

Вказана стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки: стримування, стійкість, взаємодія.

Знаково, що крім сталих бюрократичних шаблонів про державні інтереси та протидію зовнішньополітичним загрозам, у такому важливому документі нарешті вказали, хто на сьогодні є головним дестабілізаційним чинником українського суверенітету та територіальної цілісності.

«Російська Федерація як держава-агресор – джерело довгострокових системних загроз національній безпеці України. Це обумовлює необхідність запровадження моделі відносин України з РФ, яка має забезпечити припинення агресії та відновлення територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаного державного кордону на основі міжнародного права. Україна вживатиме заходів для запобігання ескалації конфлікту з РФ, насамперед шляхом збільшення її потенційної ціни до неприйнятного для РФ рівня», — йдеться у пунктах 39 і 40.

У стратегії також визначено, що наша країна прагне відновлення сталого миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров'я, честь і гідність, недоторканність та безпека – найвища соціальна цінність.

«Громадяни мають відчувати себе у безпеці. Україна рішуче налаштована на утвердження конституційного принципу верховенства права, рівності усіх перед законом. Набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору – стратегічний курс держави», — зазначено у пунктах 46 і 34.

Читайте також:
Упродовж карантину кілька тисяч громадян Фінляндії зголосилися поповнити лав сил оборони країни.
29 травня, 12:24
Відтепер обов'язкове тестування мають проходити медпрацівники та поліціянти, задіяні в заходах з недопущенням поширення COVID-19.
19 травня, 19:37
Почастішали випадки використання хакерами теми коронавірусу для проведення кібератак.
18 березня, 12:02
Система охорони газових об’єктів і досі провокує на низку питань.
13 січня, 11:02
Народні депутати просять уряд побудувати залізничну колію на Луганщині.
25 вересня, 13:57
Гелікоптер зазнав аварії 23 вересня о 08:00 за місцевим часом недалеко від військової бази Аль-Джуфра.
23 вересня, 17:00