Жителі області зможуть отримувати паліативну та хоспісну допомогу

ПОЛТАВА
03.09.2014, 13:54
Жителі області зможуть отримувати паліативну та хоспісну допомогу

У середу, 3 вересня, у приміщенні Полтавської обласної держаної адміністрації відбулася прес-конференція на тему «Реформування та розвиток паліативної та хоспісної допомоги».

Три роки тому Валерієм Завгородним була зареєстрована організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги». Вона була створена з метою надання регулярної, планової та кваліфікаційної допомоги помираючим людям, котрі потребують постороннього догляду.

Зараз тільки у Полтаві за місяць помирає 300-350 людей. І аж 60% померлих потребували хоспісної допомоги.

«Така проблема справді існує. Справа в тому, що кожен з нас стикався з такою ситуацією, коли за рідними чи знайомими потрібен такого роду догляд. Як правило, це пов’язане з матеріальними, духовними та фізичними затратами. Ось саме з цією метою у світі створюються так звані «хоспіси». Поки що в нашому регіоні не вдається створити повноцінний хоспіс», - пояснив директор Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Валерій Завгродний.

Завгородний наголосив, що зараз в області існують хоспісні ліжка, але вони пристосовані для окремої категорії громадян, хворих, які потребують такого виду допомогу.

«Взагалі в області відкрито 142 ліжка паліативної допомоги. Ось, наприклад, 25 ліжок знаходяться в Полтавські психіатричній лікарні. Із них 12 ліжок відведенні для пацієнтів, хворих на Альцгеймера та людей, з різними когнітивними порушеннями. 8 ліжок виділені для ВІЛ-інфікованих і 5 ліжок – для пацієнтів із судинними психозами», - розповіла головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я з питань паліативної та хоспісної допомоги Людмила Самолеліс.

Взагалі для того, щоб одержувати паліативну та хоспісну допомогу потрібно укласти договір на отримання цієї допомоги з організацією «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», сплачуючи при цьому 20 гривень на місяць ( по принципу солідарного довгострокового страхування).

Після укладання договору, пацієнт зможе отримувати комплексну допомогу, що включає в себе симптоматичну допомогу, кваліфікований медичний догляд, соціальну, психологічну та духовну підтримку хворого та членів його родини.

Хоспісна та паліативна допомога – це надання комплексної допомоги людям із захворюваннями онкологічними, ВІЛ-СНІДу, туберкульозу, серцево-судинними, неврологічними та іншими, що обмежують прогноз життя.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
вчора, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники на Полтавщині заходилися перекроювати громади під власні забаганки. На нагальні потреби воїнів і їхніх родин байдуже.
05 грудня, 06:01
Полтава
Захисник України був нащадком поселенців далекосхідного Примор'я, чия родина повернулася на землі предків у 1990-х. Він загинув торік у бою.
04 грудня, 14:53