Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці

СВІТ
24 січня, 14:13
Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці
Фото: Nature

Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.

Результатами свого приголомшливого дослідження на шпальтах журналу Communications Earth & Environment поділилися науковці із Вашинґтонського Університету у Сіетлі. Вони проаналізували хімічний склад кількох канадських лужних озер у провінції Британська Колумбія.

Американські дослідники з'ясували, що у таких екосистемах якраз і могло зародитися життя на зорі трансформації земної поверхні. Наголошується, що у подібних водоймах накопичуються фосфати, необхідні для формування РНК і ДНК.

Зі слів науковців, висока концентрація лугів допомагає накопичувати у товщі води вуглець, азот й інші речовини, вкрай потрібні живим організмам для існування та розвитку. Для експериментального дослідження обрано озеро Ласт-Ченс і сусідні водойми.

«Глибина дослідженого нами озера менша за пів метра, воно знаходиться на базальтових породах, а рівень залежить від опадів та підземних стоків. Нам вдалося підтвердити гіпотезу, що цикли накопичення фосфору і карбонату натрію у неглибоких озерах ранньої Землі справді могли забезпечити умови зародження життя. Раніше припускалося, що життя могло з'явитися завдяки блискавкам, але це вже минуле», — коментують свій аналіз науковці із Вашинґтонського Університету.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що тропічні ліси Амазонії ризикують стати саваною. Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим, а рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.

Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці_1
Читайте також:
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28 лютого, 21:39
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52
Життя
Дослідники зі США запропонували конкретні рекомендації, як цього досягти. Вони самі випробували покращення смаку напою.
01 січня, 06:00