Жвава торгівля між КНР і РФ — це «мильна бульбашка»
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
Про торгівлю між комуністичним Китаєм і путінською росією, а точніше про перебої із нею. У виданні Bloomberg з'явилася цікава аналітична стаття, де чітко видно, куди котиться експорт з КНР до РФ, а котиться він донизу.
Впав уперше з 2022 року і тепер на 16% нижчий; ці дані взяли з китайської митниці. Минулого року товарообіг між росією та Китаєм був близько $240 мільярдів, завдяки чому Пекін імпортував російську нафту та експортував туди свої машини та електроніку.
КНР, звісно, всіма руками за те, щоби допомагати РФ обходити санкції, але ось після вторинних санкцій спостерігаємо наслідки. Не можна сказати, що у росіян «пропало всьо», але порушення все ж є.
Тому вони вже почали нити й бігати по зустрічах з китайцями. Ось, минулого тижня у Сєргєя Лаврова-Калантаряна і Ван І з китайського МЗС була зустріч — домовилися разом протидіяти США і їхнім союзникам.
Ну, бо зійшлися на тому, що санкції проти Китаю і росії односторонні та, звісно, несправедливі. Майже у той самий час у Китаї була Джанет Єллен з міністерства фінансів США; розповідала китайцям про наслідки співробітництва із Москвою.
Пані Єллен говорила в основному про санкції для банків та експортерів, особливо тих, які передають росіянам технології. І якраз до цього Ентоні Блінкен говорив про те, що росіяни отримують від китайців мікроелектроніку.
Повернімося ще трохи назад: пару тижнів тому президент Джозеф Байден говорив телефоном із диктатором Сі Цзіньпіном. Розповідав, власне, те саме, — що китайський експорт є прямою підтримкою російського ВПК.
Тому це скорочення експорту цілком очевидне і зрозуміле. Ось, чому китайці зараз метушаться між двох сторін; ну, як завжди, у принципі, але зараз тиск став сильнішим, тому бігати туди-сюди вже складніше.
Судячи із новин, у найближчі пару тижнів до китайців планують завітати й путін, і Блінкен. Перший, очевидно, буде просити про повернення попередніх обсягів торгівлі, ну, а Блінкен навпаки буде погрожувати санкціями та знову пояснювати, чому не потрібно торгувати із росією.