Зібрано докази легалізації присутності Росії на окупованій частині Донеччини  ‒ СБУ

ПОЛІТИКА
24 вересня, 15:57
Зібрано докази легалізації присутності Росії на окупованій частині Донеччини  ‒ СБУ
Фото: vchasnoua.com

Чинний «міністр освіти ДНР» Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером спецслужб РФ.

Служба безпеки України викрила нові докази інституційної присутності РФ на окупованій частині Донецької області.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, «Міністерство освіти ДНР» очолює співробітник органів державної безпеки Росії, а російські органи державної влади уже визнають дипломи про вищу освіту, видані в «ДНР».

«СБУ володіє доказами, що навіть чинний «міністр освіти ДНР» Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером РФ. Він перебуває у званні підполковника запасу органів державної безпеки Росії, у 2002 році відбув до невизнаної республіки Придністров’я, де «працював у сфері освіти». З 2015 року переїхав у «ДНР», де став «заступником міністра», а з 2019 року – «міністром освіти ДНР», – інформують у пресслужбі.

Співробітники СБУ також встановили, що у 2016 році у так званій «ДНР» прийняли концепцію реформування освіти та науки «республіки» на 2016-2021 роки. Основна її мета ‒ введення в освітній сфері стандартів Російської Федерації.

Активна фаза псевдореформи припала на 2020-2021 роки.

Але інституційна інтеграція «ДНР» до складу Російської Федерації почалася уже з 2017 року. Саме тоді Президент РФ Володимир Путін видав Указ № 74, яким Росія почала визнавати дипломи, що видаються освітніми закладами вищої освіти так званої «ДНР».

За інформацією СБУ, наразі представники «ДНР» намагаються внести ці дипломи до загального реєстру РФ.

При цьому у 2019-2020 роках випускникам навчальних закладів «ДНР», акредитованих у РФ, було видано понад 2,5 тис. дипломів державного зразка Росії, а з 2014 року їх кількість становить понад 8 тис.

«Видача офіційних документів РФ організаціям, установам та закладам, розташованим на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури так званих «ДНР» та «ЛНР», ‒ підкреслюють в СБУ.

Наразі відомо, що «реформування» сфери освіти та науки, яке передбачає повний перехід освітньої галузі на стандарти РФ у так званій «ДНР» завершується. 
 
Читайте також:
На цей момент захисник перебуває в катівнях так званого ІТТ Сімферополя.
вчора, 15:45
Правозахисник оприлюднила відео, яке затримані опублікували вже з автобуса
25 жовтня, 17:26
Жителів окупованих територій намагаються уникати так званого призову.
19 жовтня, 14:45
Тільки під час останньої велелюдної акції в Сімферополі окупанти затримали 53 людини.
13 жовтня, 16:14
Це дискримінація і приниження українського народу.
11 жовтня, 14:59