ЗМІ закликають владу повернути акредитацію медіа, які висвітлювали події в Херсоні

ПОЛІТИКА
14.11.2022, 16:15
ЗМІ закликають владу повернути акредитацію медіа, які висвітлювали події в Херсоні

Журналісти та медійні ГО вимагають повернути відібрані через репортажі в Херсоні акредитації

Українські та іноземні журналісти й медійні організації вимагають від влади вжити негайних заходів, щоб розв’язати конфліктну ситуацію, спричинену неефективністю та непрофесіоналізмом комунікаційних структур Міністерства оборони, зокрема Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня.

Про це йдеться в заяві, яка адресована Президенту України Володимиру Зеленському, Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному та міністру оборони України Олексію Рєзнікову, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Детектор Медіа.

Зокрема, від влади вимагають повернути акредитацію українським та закордонним медійникам, які висвітлювали події в Херсоні та в яких її, згідно з повідомленнями Генштабу, через це забрали.

Крім того, журналісти вимагають провести внутрішнє розслідування “непрофесійної роботи комунікаційного відділу ОК “Південь” і загалом комунікаційного сектору Міністерства оборони України і прийняти відповідні кадрові рішення”.

“Прибрати зайву і недієву бюрократію, зокрема непотрібні документи й узгодження, впроваджені Об’єднаним координаційним пресцентром Сил оборони півдня. В журналістів вже є акредитація МО, яка є офіційним дозволом на роботу. Додаткові документи й дозволи, які до того ж застосовуються непрофесійно і вибірково, ускладнюють роботу журналістів і негативно відбиваються на висвітленні найважливіших подій в Україні для української і світової аудиторії”, – йдеться в заяві.

Наводимо заяву повністю:

Ми, українські й іноземні журналісти та медійні організації, вимагаємо вжити негайних заходів, щоб розв’язати конфліктну ситуацію, викликану неефективністю та непрофесіоналізмом комунікаційних структур Міністерства оборони, зокрема Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня.

Репортажі українських і закордонних журналістів, зроблені у звільненому Херсоні, стали величезним вкладом у нашу перемогу. Весь світ облетіли кадри колег із CNN, SkyNews та інших провідних іноземних та українських медіа. Вони засвідчили радість, із якою херсонці зустрічають українську армію, спростовуючи тим самим брехню російської пропаганди. Їхні матеріали є також надважливими документами української історії, яка твориться зараз.

Натомість комунікаційні структури МО, які не спромоглися побудувати механізм допуску журналістів, вирішили просто заборонити абсолютно всім журналістам працювати, посилаючись на небезпеку перебування в щойно звільненому місті.

Нагадаємо, що професійні журналісти, які отримали офіційну акредитацію МО, мають відповідні навички, пройшли численні тренінги, мають міжнародні сертифікати з безпеки і величезний досвід роботи на передовій.

Ті українські та зарубіжні журналісти, які потрапили до Херсона, не виконавши всіх вимог Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня, сьогодні позбавлені акредитації та більше не зможуть висвітлювати події на передовій та в прифронтовій зоні, а зарубіжні кореспонденти, можливо, взагалі не працюватимуть в Україні.

Провал у розумінні особливостей роботи журналістів на війні і небажання створити рівні і прозорі правила роботи вилився у створення інформаційної напруги і комунікаційну кризу. Намагання заборонити все не просто не працює – воно шкодить нашій країні. А ті, хто шукає простих рішень, породжують складні проблеми.

Ми вимагаємо:

 • Негайно повернути акредитацію нашим українським і зарубіжним колегам, які висвітлювали події в Херсоні та в яких її, згідно з повідомленнями Генштабу, через це забрали.
 • Провести внутрішнє розслідування непрофесійної роботи комунікаційного відділу ОК “Південь” і загалом комунікаційного сектору Міністерства оборони України і прийняти відповідні кадрові рішення.
 • Побудувати рівні та прозорі правила роботи і допуску журналістів і відмовитись від вибіркового підходу.
 • Перестати агресивно атакувати медійників і почати з ними співпрацювати. Залучити до роботи комунікаційних органів МО професіоналів, які розуміються на особливостях роботи журналістів і здатні побудувати якісну комунікацію.
 • Прибрати зайву і недієву бюрократію, зокрема непотрібні документи й узгодження, впроваджені Об’єднаним координаційним пресцентром Сил оборони півдня. В журналістів вже є акредитація МО, яка є офіційним дозволом на роботу. Додаткові документи і дозволи, які до того ж застосовуються непрофесійно і вибірково, ускладнюють роботу журналістів і негативно відбиваються на висвітленні найважливіших подій в Україні для української і світової аудиторії.
 • Припинити необґрунтоване перешкоджання роботі журналістів і ставитися до них з повагою, розуміючи їхні потреби та місію. Світ дізнається про війну і співпереживає Україні зокрема й  завдяки роботі наших українських і закордонних колег.
 • Докласти всіх зусиль, аби професійні медіа могли оперативно і безперешкодно виконувати свою роботу.

Редакція медіа агенції "Останній Бастіон" приєднується до спільної заяви медійників.

Наразі спільну заяву підтримали:

 1. Медіарух;
 2. Центр прав людини ZMINA;
 3. Texty.org.ua;
 4. Команда hromadske;
 5. Фундація Суспільність;
 6. Команда видання «Рубрика»;
 7. Редакція «Українського Тижня»;
 8. Редакція «Ґрати»;
 9. Маринюк Андрій, головний редактор АІА «Гал-інфо»;
 10. Дмитро Ларін, УП;
 11. Галина Єреміца, журналістка, Чернівці;
 12. Олена Демченко, Могилянська школа журналістики;
 13. Ангеліна Страшкулич, кореспондентка «Укрінформу»;
 14. Дмитро Галко, військовий кореспондент;
 15. Роман Кабачій, медіаексперт, журналіст і публіцист;
 16. Олександра Єфименко, українська кореспондентка-фрілансерка;
 17. Карноза Костянтин, фіксер для іноземних медіа;
 18. Тарас Дудей, ведучий новин ТАВР МЕДІА;
 19. Артем Лисак, журналіст, продюсер Sky News;
 20. Олександр Хоменко, фотожурналіст-фрілансер;
 21. Інформаційна агенція «Останній Бастіон»;
 22. Андрій Дубчак, голова інформаційного агентства «Donbas Frontliner» та команда агенції;
 23. Оксана Парафенюк, фотожурналістка-фрілансерка;
 24. Ольга Гужва, медіаексперт;
 25. Антон Скиба, фотожурналіст The Globe and Mail;
 26. Карноза Костянтин, фіксер для іноземних медіа;
 27. Олег Булашев, редактор «Кременчуцької газети»;
 28. Ольга Скороход, журналістка Цензор.НЕТ;
 29. Володимир Торбіч, Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»;
 30. Наталія Кравчук, фотограф «НВ»;
 31. Марія Варєнікова, журналістка фрілансерка, співпрацює із The New York Times;
 32. Антон Кудінов, фіксер;
 33. Сергій Мединський, військовий журналіст на пенсії, член Національної спілки журналістів України;
 34. Ігор Ткачов, AFP;
 35. Дарія Гірна, журналістка, проєкт «Обличчя Незалежності»;
 36. Анна Мурликіна,  головний редактор сайту Маріуполя 0629.com.ua;
 37. Єлизавета Козленко, Народ Військо.
 38. Ольга Булковська, головна редакторка «Першого каналу соціальних новин» (Луцьк);
 39. В’ячеслав Павленко, незалежний кореспондент газети «Медіа простір»;

Заява відкрита для підписів. Для долучення свого підпису, просимо надіслати зголошення про підтримку Заяви української медіаспільноти на пошту [email protected] у форматі Ім’я/Прізвище/Організація(медіа).

Читайте також:
Політика
15 грудня соцмережа заблокувала акаунти журналістів великих американських видань, зокрема The New York Times, The Washington Post та CNN.
17.12.2022, 10:15
Світ
Українські професійні організації заявляють, що журналісти стали метою російської армії.
12.12.2022, 11:17
Світ
Про одну з найважливіших битв між демократіями та диктаторами, що розгортається цього тижня в Бухаресті
28.09.2022, 10:15
Політика
Лише 10% законопроекту безпосередньо стосуються зобов’язань, які Україна взяла на себе як кандидат на вступ до ЄС
15.09.2022, 10:10
Опінії
Цензура - це удар по незалежності України
30.08.2022, 15:05