Знадено сліди армії князя Вітовта на Полтавщині

06.07.2016, 11:31
Знадено сліди армії князя Вітовта на Полтавщині

Вісім поховань литовсько-руського періоду знайшли археологи Глинської експедиції на Полтавщині в Глинському археологічному комплексі. Рештки чотирьох імовірно – полеглі воїни армії Вітовта – литовського князя з роду Гедиміновичів, що в 1397-1398 роках здійснив два переможних походи проти Золотої Орди.

– Знайдено 8 скелетів. Чотири з них – дитячі, поховані в одній могилі. Інші чотири належать чоловікам міцної статури, кожний похований в окремій ямі зі зброєю – наконечниками та прикрасами – у двох знайдені сережки. В одному випадку на ногах небіжчика зафіксовані рештки шкіряних чобіт – свідчення високого статусу в тогочасному суспільстві, – коментує Юрій Пуголовок, керівник Глинської експедиції, кандидат історичних наук.

Наразі дослідники відносять поховання воїнів до подій битви князя Вітовта проти ординського хана Тохтамиша на Ворсклі в 1399 року.

– Загалом така знахідка нетипова для Глинського городища. Поховання воїнів перекривають об’єкти давньоруського часу. Припускаємо, що знайдені рештки – литовські воїни чи найманці. Невдовзі антропологи підтвердять чи спростують цю гіпотезу, – Пуголовок.

Нагадаємо, у перший тиждень розкопок археологічна група дослідила 50 м2 земної поверхні, де розташовані 10 об’єктів – господарських ям, поховань. Науковці знайшли низку наконечників стріл, золотоординські монети 14 ст., жіночі прикраси – сережки, привіску (намисто).

До відома: У с. Глинське Зіньківського району Полтавської області працює Глинська археологічна експедиція. ЇЇ організував Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України за підтримки та сприяння ГС «Останній Бастіон».


вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
14:54
Історія
Багата на геніїв і людей доброї волі земля Полтавщини. Один із таких гарував на лоні всенародного просвітництва на початку XX століття.
08 грудня, 19:52
Історія
Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
05 грудня, 09:37
Історія
Після проголошення самостійності Карпатської України Карпатська Січ стала її національною армією.
04 грудня, 09:41
Некролог
Трикратний стрілецький салют пронизав небо над Христанівкою. Останні військові почесті віддали земляку, полеглому проти росіян на Сході.
03 грудня, 12:34
Історія
Він обґрунтував необхідність утворення української держави на основі аналізу геополітичної ситуації у світі в часи Першої світової війни.
03 грудня, 09:30