Знадено сліди армії князя Вітовта на Полтавщині

06.07.2016, 11:31
Знадено сліди армії князя Вітовта на Полтавщині

Вісім поховань литовсько-руського періоду знайшли археологи Глинської експедиції на Полтавщині в Глинському археологічному комплексі. Рештки чотирьох імовірно – полеглі воїни армії Вітовта – литовського князя з роду Гедиміновичів, що в 1397-1398 роках здійснив два переможних походи проти Золотої Орди.

– Знайдено 8 скелетів. Чотири з них – дитячі, поховані в одній могилі. Інші чотири належать чоловікам міцної статури, кожний похований в окремій ямі зі зброєю – наконечниками та прикрасами – у двох знайдені сережки. В одному випадку на ногах небіжчика зафіксовані рештки шкіряних чобіт – свідчення високого статусу в тогочасному суспільстві, – коментує Юрій Пуголовок, керівник Глинської експедиції, кандидат історичних наук.

Наразі дослідники відносять поховання воїнів до подій битви князя Вітовта проти ординського хана Тохтамиша на Ворсклі в 1399 року.

– Загалом така знахідка нетипова для Глинського городища. Поховання воїнів перекривають об’єкти давньоруського часу. Припускаємо, що знайдені рештки – литовські воїни чи найманці. Невдовзі антропологи підтвердять чи спростують цю гіпотезу, – Пуголовок.

Нагадаємо, у перший тиждень розкопок археологічна група дослідила 50 м2 земної поверхні, де розташовані 10 об’єктів – господарських ям, поховань. Науковці знайшли низку наконечників стріл, золотоординські монети 14 ст., жіночі прикраси – сережки, привіску (намисто).

До відома: У с. Глинське Зіньківського району Полтавської області працює Глинська археологічна експедиція. ЇЇ організував Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України за підтримки та сприяння ГС «Останній Бастіон».


Читайте також:
Історія
18.IV.1988 ізраїльський суд визнав Івана Дем'янюка винним у злочинах проти людства. Проте невдовзі з'ясувалося, що справа сфальсифікована.
вчора, 20:24
Історія
Роберт Льюїс Белфор (1850-1894) народився дощового дня в Единбурзі у сім'ї інженера. За материнською лінією належав до стародавнього роду.
18 квітня, 21:32
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Некролог
Ця війна забирає кращих із нас. На жаль, цвіт української нації гине, зупиняючи безжальну, людожерську московитську орду.
16 квітня, 19:06
Історія
Найбільш дивна війна, що її вела Русь-Україна, — похід сина Ярослава I Мудрого на Константинополь. Сталася ця подія у далекому 1043 році.
15 квітня, 20:28
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58