ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW

ВІЙНА
01.04.2023, 09:03
ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW

В ISW оцінили спроби путіна створити коаліцію проти Заходу: Сі Цзіньпін відмовився приєднатися

Кремлівський бункерний щур владімір путін 31 березня схвалив нову концепцію зовнішньої політики рф, яка спрямована на створення потенційної антизахідної коаліції.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни.

"Нова концепція зовнішньої політики малює Захід як антиросійську та міжнародну дестабілізуючу силу набагато більшою мірою, ніж попередня концепція 2016 року, і прямо заявляє, що США та їхні "сателіти" розв’язали гібридну війну, спрямовану на послаблення рф", - зазначають аналітики.

У звіті вказується, що путін намагався використати зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном 20-22 березня, щоб посилити спроби риторично згуртувати решту світу проти Заходу.

"Пропозиція диктатора сформувати антизахідний блок під час візиту Сі до Москви не була сприйнята позитивно, оскільки той відмовився приєднати Китай до геополітичного конфлікту, який путін передбачав із Заходом", - інформують в ISW.

Фахівці пояснили, що зменшення економічної потужності росії та деградація військових зусиль в Україні дають мало стимулів для інших держав виявляти серйозний інтерес до пропозиції.

"Кремль, ймовірно, вирішив оприлюднити нову Концепцію зовнішньої політики напередодні головування в Раді Безпеки ООН, щоб створити інформаційні умови для майбутніх риторичних зусиль в ООН, спрямованих на формування антизахідної коаліції", - додали в Інституті вивчення війни.

Ключові висновки аналітиків ISW:

  • Лукашенко продовжує використовувати гучні публічні заяви, щоб зобразити Білорусь як суверенну державу, незважаючи на її нинішню фактичну окупацію російськими військами.
  • Речник Кремля Дмитро Пєсков відкинув пропозицію Лукашенка про припинення вогню та зазначив, що росія не зацікавлена у серйозних переговорах.
  • російські війська продовжували наземні наступи на лінії Сватове-Кремінна.
  • Українські сили відновили позиції в районі Бахмута.
  • російські війська продовжували наступальні дії на лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
  • Українські удари по районах концентрації росіян на півдні України, ймовірно, змусять російське угруповання в цьому районі змінити тактику, щоб уникнути ризику атак.
  • російські офіційні особи продовжують заявляти, що російські війська не планують офіційної другої хвилі мобілізації.
  • російські чиновники продовжують викрадати українських дітей та вивозити їх до рф.

Українська армія відновила свої позиції навколо Бахмута і продовжує утримувати стратегічно важливе місто.

Ситуація в Харківській та Луганській областях

31 березня російські війська продовжили наземні атаки на лінії Сватове-Кремінна. У Генштабі України повідомили, що вони вели безуспішні наступальні дії поблизу Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної), самої Кремінної, Діброви (5 км). на південний захід від Кремінної), Кузьминого (3 км на південний захід від Кремінної), Григорівки (9 км на південь від Кремінної), Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) та Берестового (30 км на південь від Кремінної).

У Луганській обласній військовій адміністрації України 31 березня зазначили, що за минулу добу на цьому напрямку російсько-українські війська відбулося 20 бойових дій. Ординський військовий блогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували Стельмахівку та Невське (20 км на північний захід від Кремінної).

Колишній міністр внутрішніх справ так званої "ЛНР" Віталій Кисельов опублікував кадри, як нібито снайпери 3-ї окремої бригади спеціального призначення (Спецназу) Головного управління Генштабу ЗС рф (ГРУ) діють поблизу Кремінної. Поширення відеозаписів 3-ї бригади спецназу за останні кілька днів може свідчити про те, що вони розгорнулися в цьому районі нещодавно і допомагають підтримувати виснажені підрозділи Західного військового округу (ЗВО), які були віддані вирішальним операціям у цьому районі з початку 2023 року.

На кадрах, оприлюднених українськими військовими наприкінці лютого 2023 року, видно наслідки відбиття українськими військами атаки 237-го гвардійського повітряно-десантного полку (76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії) поблизу Кремінної. Міністерство оборони (МО) росії заявило, що підрозділи російського Центрального угруповання військ (ЦВО) завдали поразки українським військам під Дібровою.

ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW_1

Бої на Донбасі

Окупаційні війська продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях і досягли успіхів у місті станом на 31 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, показують прапор групи "Вагнера" на будівлі в центрі Бахмута в межах кількох кварталів (в межах 400 метрів) від будівлі міської адміністрації. Ординські "воєнкори" стверджували, що війська "Вагнера" продовжували атакувати північний і південний Бахмут і безуспішно намагалися наступати на захід у напрямку до Хромового.

Один відомий військовий блогер зазначив, що «Вагнеру» не вдається досягти значного прогресу в Бахмуті і що всі атаки в місті та навколо нього безуспішні. Власник групи "Вагнера" євгєній прігожин заявив, що немає жодних ознак того, що українські війська залишають Бахмут, стверджував, що група "Вагнера" не звітує про повний обсяг власних здобутків у Бахмуті, і закликав звичайні російські сили навколо Бахмута продовжувати утримувати фланги і підтримувати операції в місті.

У Генштабі України повідомили, що російські війська продовжили штурм міста Бахмут і провели додаткові безуспішні наступальні дії на північний захід від Бахмута в районі Оріхово-Василівки (12 км на північний захід).

Українські війська відновили позиції навколо Бахмута, і українські чиновники продовжують наголошувати на важливості продовження оборони України в цьому районі 31 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, свідчать про те, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського ( близько 7 км на південний захід від Бахмута).

ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW_3

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр 31 березня заявила, що віддана оборона України Бахмута стала "найдорожчою" російською спробою за період війни та зазначила, що "час, озброєння, техніка та величезні втрати, витрачені противником на захоплення Бахмута не виправдовує себе з точки зору військової доцільності".

Заява Маляр підтверджує оцінку ISW про те, що українська оборона Бахмута залишається стратегічно надійною до тих пір, поки українські війська змушують російські війська відводити живу силу та техніку без українських. війська зазнають надмірних втрат. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський 31 березня повідомив, що російські війська на окремих ділянках Бахмута помітно нервують через те, що час не проти них, і у них менше людських ресурсів для штурму українських позицій.

31 березня російські війська продовжували наступ на лінії фронту Авдіївка-Донецьк. Опубліковані 31 березня геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися у Веселе (6 км на північ від Авдіївки).

Ординський "воєнкор" стверджував, що російські війська здійснили штурм поблизу Степового (9 км на північний захід від Авдіївки) та Кераміка (15 км на північний захід від Авдіївки) і розпочали наступальні операції на західні частини Авдіївки. Він стверджував, що тривають бої під Первомайським (11 км на південний захід від Авдіївки) і що російські війська штурмували українські позиції в західній Мар’їнці (27 км на південний захід від Авдіївки).

Також він стверджував, що біля Водяного (8 км на південний захід від Авдіївки) діє батальйон так званої "ДНР" "Сомалі" 1-го армійського корпусу, а українські сили вели штурм у напрямку Пісків (9 км на південний захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії під самою Авдіївкою; за 14 км на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки, Новокалинового та Степового; і в межах 27 км на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Водяного, Первомайського, Красногорівки та Мар’їнки.

31 березня російські війська не проводили жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області. Речник Східного угруповання військ росії Олександр Гордєєв заявив, що російські війська відбили українську розвідку в невизначених районах західної частини Донецької області. Ординський "воєнкор" заявив, що елементи БАРС-23 (російський бойовий резерв країни) воюють поблизу Вугледара (30 км на південний захід від Донецька).

ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW_5

"Південна вісь"

Українські удари по районах зосередження росії на півдні України, ймовірно, змусять російське угруповання в цьому районі змінити тактику, щоб уникнути ризику ударів. 31 березня Південне оперативне командування Збройних сил України заявило, що російські війська в цьому районі розосереджуються та розосереджують війська та техніку, щоб не подати цілі.

У Південному оперативному командуванні Збройних сил України також зазначили, що за минулу добу українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи завдали ударів по двох районах російського зосередження. На відео з геолокацією, опублікованому 30 березня, видно український удар по російській системі радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Новій Каховці. російські джерела стверджували, що російські та українські сили вели взаємний обстріл через річку Дніпро та що українські сили обстрілювали позиції росіян на східному (лівому) березі Херсонської області.

31 березня російські війська продовжували регулярні обстріли Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей. У Дніпропетровській області зазначили, що російські війська ввечері 30 березня завдали ударів по Нікополю з безпілотників "Шахед".

ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW_7
ЗСУ відновили позиції навколо Бахмута: карти боїв ISW_9

Читайте також:
Опінії
Здається на росію повертається дежавю кінця вісімдесятих та початку дев’яностих
11:35
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
15 квітня, 10:27