ЗСУ використовують бойових естонських роботів

ВІЙНА
13.01.2024, 11:25
ЗСУ використовують бойових естонських роботів

Україна отримала 14 безпілотників, що призначені для перевезення вантажів і евакуації поранених

Інформація про передачу Україні безпілотних роботів естонського виробництва THeMIS з'явилась наприкінці 2022 року. Зараз ці платформи успішно використовуються ЗСУ для виконання різних завдань.

Про це повідомляє компанія Milrem Robotics.

Загалом Україна отримала 14 безпілотників THeMIS. Сім систем призначені для перевезення вантажів і евакуації поранених (CASEVAC), а сім, обладнаних корисним навантаженням від французького CNIM, для операцій з розмінування.

Відповідальний за українську програму в Milrem Robotics Юрі Паюсте зазначає:

«THeMIS може виконувати роль транспортного засобу постачання замість важких вантажівок, які, як правило, застрягають на бездоріжжі. Крім того, невеликі розміри та низька висота UGV ускладнюють його виявлення ворогом, що підвищило його живучість на полі бою».

Також у компанії повідомили про угоду з оборонно-промисловим підприємством з України.

Український досвід на полі бою буде використаний для удосконалення існуючих систем та створення нових для посилення можливостей нашої країни.

Характеристики THeMIS:

  • Довжина * ширина * висота — 247 * 204 * 117 см
  • Максимальна швидкість — 20 км/год
  • Вага — 1630 кг
  • Максимальна вага корисного навантаження — 1200 кг
  • Номінальна вага корисного навантаження — 750 кг
  • Час роботи електричний — до 1,5 год
  • Час роботи гібридний — до 15 год
  • Дальність контролю прямої видимості — до 1,5 км
  • Дизельний двигун і електрогенератор.

THeMIS Combat UGV забезпечують пряму вогневу підтримку маневровим силам, які діють як помножувач сили. Завдяки інтегрованій самостабілізованій дистанційно керованій системі зброї вони забезпечують високу точність на великих ділянках вдень і вночі, збільшуючи дистанцію протистояння, захист сил і живучість.

Бойові UGV можуть бути оснащені легкими або великокаліберними кулеметами, 40-мм гранатометами, 30-мм автогарматами та протитанковими ракетними системами. UGV THeMIS ISR мають розширені можливості збору розвідуваних даних із застосуванням кількох датчиків. Їхня головна мета — підвищити обізнаність щодо ситуації, забезпечити покращену розвідку, спостереження та розвідку на широких територіях, а також здатність оцінити бойові збитки. Система може ефективно підвищити роботу піхотних підрозділів, прикордонників та правоохоронних органів зі збору та обробки необробленої інформації та скорочення часу реакції командирів. 

THeMIS здатний стріляти звичайними кулеметними або ракетними боєприпасами.

Основні модифікації:

Логістичні:

  • THeMIS Cargo — перевозить припаси і спорядження під час бою, збільшує мобільність десантних підрозділів. Може використовуватися для підтримки матеріально-технічного забезпечення на базі та для поповнення запасів наприкінці маршу;
  • THeMIS Cargo Mortar carrier(«міноносець») — варіант, налаштований для розміщення 81-мм міномета, додаткового обладнання та боєприпасів;
  • THeMIS Cargo CASEVAC — роботизована платформа для екстреної евакуації поранених.

Бойові:

  • THeMIS Combat Support— бойова підтримка військових і поліцейських підрозділів в умовах високого ризику. Обладнаний ношами, ящиками та кріпленнями для додаткового обладнання тощо. Може оснащуватися легкими системами озброєння з дистанційним керуванням.

Розвідувальні:

  • THeMIS Observe має розширені можливості збору розвідувальної інформації. Система може ефективно посилити роботу десантних і піхотних підрозділів, прикордонників, правоохоронних органів.

Розмінувальні:

  • THeMISможе служити платформою для виявлення та знешкодження вибухонебезпечних пристроїв. Зокрема, використовується пристрій GroundEye виробництва Raytheon.
Читайте також:
Світ
«Економіка намірів» створена ШІ, може підірвати основи вільних виборів, незалежної преси та справедливої конкуренції
02 січня, 16:46
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21.11.2024, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08.11.2024, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04.11.2024, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29.10.2024, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19.10.2024, 11:00