З'явився будинок із перероблених підгузків

14.07.2023, 15:37
З'явився будинок із перероблених підгузків
Фото: google

Перетворення використаних підгузків на будівельні матеріали може скоротити витрати на сміттєзвалища та житло.

Використані пелюшки частково складають підлогу, колони та стіни. Команда дослідників використовувала підгузки як один з інгредієнтів будівельного матеріалу. Щоб побудувати новий будинок, команда змішала перероблені одноразові підгузки з бетоном і розчином. Розчин використовується для скріплення цегли. Команда спроєктувала одноповерховий будинок площею близько 36 квадратних метрів. Перероблені підгузки замінили майже 2 кубометри будівельних матеріалів.

Перепрофілювання підгузок для виробництва будівельних матеріалів зменшить кількість сміття, яке потрапляє на звалище. Це також може зробити будинки доступнішими, каже команда. Це велика потреба в країнах, що розвиваються, таких як країна Південно-Східної Азії Індонезія. Там попит на недороге житло перевищує наявний.

Все більше людей переїжджають до міських центрів країни. Очікується, що до 2025 року понад дві третини індонезійців житимуть у містах, каже Сісванті Зураїда. Інженер-еколог, вона працює в університеті Кітакюсю в Японії. Зураїда родом з Індонезії. Усі відходи, які виробляють люди, стають проблемою, каже вона. А демографічний бум в Індонезії стримує попит на житло.

Будівельні матеріали — особливо ті, які роблять міцні конструкції — часто дорогі. Вони часто є найбільшою перешкодою для того, щоб зробити будинки доступними. Тож дослідники раніше досліджували незвичайні матеріали, які могли б заощадити кошти. Ці матеріали включали багато матеріалів, які інакше накопичувалися б у вигляді відходів, наприклад, лушпиння рисових зерен або летюча зола. Це дрібні частинки, що залишилися від спалювання вугілля.

Можливо, нове використання старих підгузок допоможе розв'язати обидві проблеми. Використані одноразові підгузки здебільшого скупчуються на звалищах або згоряють. Але одноразові підгузки містять деревну масу, бавовну і пластик. Усе це є потенційно корисними будівельними матеріалами.

Читайте також:
Життя
20 цікавих фактів про каву.
21 жовтня, 18:49
Історія
Яскрава особистість Франсуа де Вандома коротко змальована у вступі до книги Александра Дюма. Мова про «Двадцять років по тому».
08 жовтня, 06:08
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58