8 особам повідомлено про підозру заволодіння 13,3 млрд грн ПАТ «Укрнафта»

КРИМІНАЛ
03.09.2022, 11:55
8 особам повідомлено про підозру заволодіння 13,3 млрд грн ПАТ «Укрнафта»

Підозрювані тісно пов'язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського

У п'ятницю, 2 вересня, прокурори САП та детективи НАБУ повідомили восьми посадовим особам про підозру у заволодінні майном та коштами ПАТ Укрнафта на суму майже 13 мільярдів гривень.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Повідомлення про підозру отримали:

  • колишній голова правління «Укрнафти»;
  • колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки «Укрнафти»;
  • колишня керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафти»;
  • колишні директори п’яти комерційних підприємств, одного з них затримали.

За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року низка ТОВ були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Незважаючи на це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з іншою ТОВ із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

За матеріалами кримінального провадження Національне бюро домоглося через суд анулювання 60 угод на майже 3 млрд грн, укладених між ПАТ «Укрнафта» і однією з компаній-постачальниць нафтопродуктів — ТОВ «Котлас».

Крім того, завдяки розслідуванням НАБУ понад 3,5 млрд грн вже відшкодовано «Укрнафті». Ці кошти надійшли у погашення боргу, який виник у результаті протиправних дій низки осіб.

Проєкти повідомлень про підозру стосовно них були складені восени 2019 року та підписані лише після призначення новообраного керівника САП.

За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи «Приват».


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ДБР відкрило кримінальне провадження щодо перемоги компаній з орбіти олігарха Ігоря Коломойського на газовому аукціоні напівдержавного ПАТ "Укрнафта", яке на 42% належить самому Коломойському.

Як повідомило ДБР, внаслідок оборудки держава зазнала збитків на понад 300 млн грн, адже 14 тис тонн скрапленого нафтового газу було реалізовано за ціною вдвічі дешевше за ринкову - по 28 тис грн за тонну.

В Україні, навіть в умовах воєнного стану, Володимир Зеленський три роки закривав очі на мародерство олігархів, не даючи оголосити підозри, які були готові з 2019 року, та продовжував фінансувати свого кредитора Ігоря Коломойського.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.
05 грудня, 11:40
Політика
Кіпр позбавив «золотих паспортів» російських та українських олігархів — список з 77 осіб
27 листопада, 18:02
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
21 листопада, 17:05
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09 жовтня, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35