Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)

ПОЛТАВА
17.06.2022, 10:05
Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)

Попри те, що Кременчуцький НПЗ зруйновано, Коломийський продовжує продавати запаси пального (оминаючи процедуру закупівель)

АТ «Полтаваобленерго» без використання системи відкритих торгів підписала два договори на постачання палива з компанією, що входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Про це стало відомо з інформації оприлюдненої (1, 2, 3) на порталі ProZorro.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_1Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_2Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_3Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_4Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_5Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_6

Підприємство закупило в ТОВ "Лівайн Торг":

  • дизпаливо ENERGY (Україна) 180 000 літрів за 10 мільйонів 440 тисяч гривень (по 58 грн за літр);
  • бензин А-92 ENERGY (Україна) 400 000 літрів за 20 мільйонів 800 тисяч гривень (по 52 грн за літр);
  • А-95 ENERGY (Україна) 100 000 літрів за 5 мільйонів 200 тисяч гривень (по 52 грн за літр).

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_7

Пальне марки ENERGY в Україні випускав Кременчуцький НПЗ (46,95% якого належать Ігорю Коломойському та Олександру Ярославському), а реалізувалося воно на АЗС "Авіас" (Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова).

ТОВ "Лівайн Торг" зареєстровано у Дніпрі у 2017 році.

Юридично компанією зі скромним статутним капіталом (3000 гривень) володіє Ольга Жиронкіна.

Основним видом діяльності підприємства є : "Роздрібна торгівля пальним". Підприємство має й інші зареєстровані КВЕДи, серед яких і "Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами".

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_9

Підприємство входить до категорії великих платників податків. І це не дивно, адже попри невеликий статутний капітал, за майже 5 років воно встигло взяти участь у майже 67 000 державних закупівель та укласти майже 46 000 договорів на загальну суму 6 мільярдів 103 мільйони 643 тисячі гривень.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_11

У чому ж секрет успішності підприємства ? Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ "Лівайн Торг" входить до фінансово-промислової групи "Приват", яку контролює олігарх Ігор Коломойський.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_13

Слід зазначити, що ТОВ "Лівайн Торг" є фігурантом кількох кримінальних проваджень та підозрюється в незаконному обігу паливних карток та ухиленні від сплати податків.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_15
Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_17

Але в цій історії не все так просто...

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" - належить до фінансово-промислових груп українського олігарха Ігоря Коломойського та російського олігарха Костянтина Григоришина.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_19

Олігархи контролюють підприємство через 4 компанії зареєстровані на Кіпрі.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_21

Уже три роки компанією керує Стройний Руслан Вікторович.

Руслан Стройний є людиною Коломойського в "Полтаваобленерго", у 2020 році він був обраний депутатом Полтавської обласної ради від партії "За майбутнє" яку прямо пов'язують з Коломойським.

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_23

Саме Руслан Стройний підписував договори про закупівлі пального у фірми пов'язаної з групою "Приват" Коломойського. І всі ці закупівлі тиждень тому були проведені без використання системи відкритих торгів.

Скориставшись війною в країні, Коломойський вирішив продавати пальне афілійованим структурам в обхід системи державних закупівель. А платять за це громадяни України, у яких обленерго забирає останню копійку, щоб збагатити олігарха Коломойського.

Цією справою мало б зацікавитися НАБУ, якби у нас дійсно були дієві антикорупційні органи. Але наразі Коломойського, який після 24 лютого зник з публічного простору, ніхто не чіпає.

Ми вже писали про те, як у лютому 2022 року Бюро економічної безпеки звинуватило в ухилянні від сплати податків усі провідні мережі АЗС, крім заправок Коломойського.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) підозрює усі провідні мережі АЗС країни – OKKO, WOG, Shell, SOCAR, KLO, AMIC – в ухилянні від сплати податків та торгівлі фальсифікованим паливом.

До переліку підозрюваних чомусь не потрапили лише АЗС Ігоря Коломойського, які працюють під брендами "Укрнафта", ANP та "Авіас".

Таким чином влада створює монополію Коломойського на продаж пального, а Антимонопольний комітет, Бюро економічної безпеки, НАБУ, НАЗК та інших правопохоронні органи закривають на це очі.

До того ж як уже повідомляв "Останній Бастіон",  АЗС Коломийського відмовляються виконувати взяті на себе фінансові зобов'язання та відмовляються відпускати пальне за раніше придбаними паливними картками.

Повертаючись до ТОВ "Лівайн Торг", варто зауважити, що з березня 2022 року підприємство підписало 4410 договорів у рамках процедури державних закупівель та "перемогло" у 99,3 % закупівель на які подавалося, але набагато цікавіше, що майже 99% закупівель підприємства за цей час були неконкурентними ! Загальна сума укладених договорів склала 771 мільйон 811 тисяч гривень (за 3,5 місяці).

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_25

За даними порталу "Мінфін" у січні 2022 року "Авіас" продавав пальне за наступними цінами:

А 95+ - 30,45 грн/літр - 32,45 грн/літр;

А 92 - 28,95 грн/літр - 30,95 грн/літр;

ДП - 29 грн/літр - 31 грн/літр;

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_27

У червні 2022 року "Авіас" продавав пальне за наступними цінами:

А 95+ - 50,50 грн/літр;

А 92 - 49 грн/літр;

ДП - 55 грн/літр;

Коломийський закупив пальне у Коломийського (за кошти платників податків)_29

Отже, якщо розглядати три закупівлі "Полтаваобленерго", то  у порівнянні з січневими цінами підприємство значно переплатило за пальне:

  • дизпаливо ENERGY (Україна) 180 000 літрів мало б коштувати максимум 5 580 000 гривень замість 10 мільйонів 440 тисяч гривень;
  • бензин А-92 ENERGY (Україна) 400 000 літрів мало б коштувати максимум 12 380 000 гривень замість 20 мільйонів 800 тисяч гривень;
  • А-95 ENERGY (Україна) 100 000 літрів мало б коштувати максимум  3 245 000 гривень замість 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

Це при тому, що пальне група не імпортує, а торгує залишками продукту знищеного Кременчуцького НПЗ.

І тепер стає зрозумілим, кому було вигідно створення штучного дефіциту пального в країні, і хто від цього є основним вигодонабувачем. Ігор Коломийський - хрещений батько найвеличнішого лідора світу, заручивсь підтримкою державних органів (які завели кримінальне провадження на усі провідні мережі АЗС країни, окрім АЗС Коломойського) продовжує грабувати воюючу країну, продаючи пальне за майже в 2 рази завищеними цінами. І при цьому, всі закупівлі за участю підприємств Коломойського відбуваються без проведення процедури відкритих торгів. І це ми розглянули лише діяльність одного підприємства, а в нього їх десятки, якщо не сотні !

Крім того, Коломойський та російський олігарх Григоришин контролюють Полтаваобленерго, Сумиобленерго та Чернігівобленерго. Взагалі, нам лишається незрозумілою любов Зеленського і Ко до російських олігархів, бізнес яких процвітає на теренах України.

Чомусь влада спромоглася добитися передачі в управління АРМА облгазів Дмитра Фірташа, а обленерго продовжують перебувати під управлінням олігархів, котрі грабують країну.

"Останній Бастіон" наполягає на тому, що всі Обленерго, Облгази та інші стратегічні підприємства мають бути націоналізовані та перейти у власність держави !

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Політика
"Збитковий" ДТЕК Ахметова купив два родовища газу на Полтавщині за 1,3 мільярда
29.11.2022, 15:24
Політика
Хто буде управляти націоналізованими активами ? Коломойський вже лобіює своїх "менеджерів" ?
07.11.2022, 13:41
Опінії
Навіщо нам ворог коли в нас є Нафтогаз на чолі з Вітренко та Центренерго на чолі з Коломойським ?
01.11.2022, 10:55
Політика
Верховний Суд дозволив "Укрнафті" не сплачувати державі дивіденди на 2,9 мільярда
29.09.2022, 11:05
Політика
"Укрзалізниця" провела тендер на 154 млн грн: виграв дилер Коломойського, який не мав ані досвіду, ані грошей
15.09.2022, 13:35
Економіка
Ображені на весь Захід і Україну, але не здатні чинити спротив Кремлю, так звані "путінські гаманці" починають потроху подавати голос.
18.07.2022, 09:27