А судді хто?

ПОЛІТИКА
25.10.2021, 09:45
А судді хто?

Суддя що переслідувала учасників Революції Гідності продовжує здійснювати правосуддя

У нашому попередньому розслідуванні ми писали про “особливі прояви чудес” від судді Голосіївського районного суду міста Києва Тетяни Шевченко.

У зв'язку з цим ми вирішили детально розібратися в біографії “святої судді”.

Тетяна Миколаївна Шевченко народилася 30 грудня 1976 року у місті Сміла, що на Черкащині.

У своєму суддівському досьє Тетяна Миколаївна зазначає, що в період 1994-2000 років вона навчалася в Тюменському державному університеті на території Російської Федерації.

А судді хто?_1

А судді хто?_3

Позаяк на Росії майбутня суддя навчалася заочно – вже під час свого навчання вона працювала в Києві.

Тетяна Шевченко в період 1999–2001 років працювала на посаді секретаря судового засідання Московського (Голосіївського) районного суду міста Києва. Тривалий час Тетяна Шевченко поєднувала роботу в суді та навчання в Росії... У нас виникає логічне припущення, що в цей час пані Тетяна могла бути завербована представниками ФСБ, але це лише припущення.

Пізніше, Шевченко стає помічником судді цього ж суду.

Указом Президента України від 11 листопада 2002 року Тетяну Шевченко призначають строком на п’ять років на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва.

Постановою Верховної Ради України від 18 вересня 2008 року вона була призначена на посаду судді безстроково. З того часу Тетяна Миколаївна не змінювала місця своєї роботи.

У Голосіївському районному суді Тетяна Шевченко робить доволі стрімку кар'єру. У 2007 році, навіть до призначення на посаду судді безстроково, вона стає заступником голови суду. На цій посаді вона перебувала тривалий час, з невеликими перервами.

А судді хто?_5
А судді хто?_7
А судді хто?_9

Попри швидке кар'єрне зростання судді в доброчесності Тетяни Шевченко виникають дуже великі сумніви й про це неодноразово повідомляли ЗМІ та профільні проекти, зокрема і проект PROSUD.

Так на співбесіді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України було наголошено на високому відсотку скасованих рішень Тетяни Миколаївни, а також на великій кількості скарг щодо її діяльності.

Під час співбесіди було озвучено, що в період 2012-2017 років до ВККС надійшло 45 скарг, ще 8 надійшло до ВРП за 2016-2017 роки.

Окрім цього, Тетяна Шевченко підтвердила, що порушувала ПДР, за що сплатила відповідний штраф. Однак у своєму досьє вона вказала, що не притягувалася до адміністративної відповідальності.

А судді хто?_11

Тетяна Шевченко, брала участь у переслідуванні учасників мирних протестів в часи Революції Гідності.

Тетяна Миколаївна позбавила трьох учасників автомайдану права керування транспортними засобами за поїздку до Межигір’я Януковича (судові справи № 752/47/14, № 752/847/14,    № 752/845/14). Відомо, що ніяких порушень водії не вчиняли, усі звинувачення базувались на сфальсифікованих документах, а судді виносили рішення на підставі вказівок з Адміністрації Президента.

Ба більше, суддя Шевченко відправляла за ґрати учасників протестів. 23 січня 2014 року Тетяна Шевченко застосувала до активіста, якого звинувачували у масових заворушеннях біля стадіону «Динамо», запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб (справа № 752/1305/14-к). Затриманий був жорстоко побитий та потребував негайної госпіталізації, але на суддю це не склало жодного враження і вона не виконала те, що від неї вимагав закон.

Дана Ухвала судді відсутня у Реєстрі судових рішень, але її аналіз зробила ВРП, яка зробила наступний висновок:

«Допущені суддею Шевченко Т. М. грубі порушення законодавства у своїй сукупності свідчать про необ’єктивний та упереджений розгляд справи (згідно з журналом судового засідання, а. с. 4–42, цей розгляд включно з часом написання та проголошення тексту ухвали зайняв 50 хвилин), порочать звання судді, отже, на час вчинення складали порушення присяги і, як наслідок, були підставою для внесення подання про звільнення судді із обійманої посади. Враховуючи характер допущених порушень, досвід роботи Шевченко Т. М. слідчим суддею (з 26 червня 2012 року), Третя Дисциплінарна палата вважає, що такі порушення є умисними».

Отже, Вища рада правосуддя знайшла підстави для звільнення Тетяни Шевченко з посади судді за грубі порушення, але не зробила це, бо закінчились строки притягнення до відповідальності.

При цьому провадження щодо судді було відкрите у червні 2016 року, коли строки ще не спливли. Але рішення ВРП було прийняте аж через 9 місяців – після закінчення строку притягнення. Тобто, суддю Шевченко врятувало лише затягування розгляду її справи у Вищій раді Юстиції та Вищій раді правосуддя.

Ба більше, з 2014 року справа перебувала у Вищій раді юстиції, яка до 2016 року розглядала заяву заступника генерального прокурора. Цитуємо :

«До Вищої ради юстиції відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – ТСК) надійшла заява заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. від 5 грудня 2014 року про проведення спеціальної перевірки стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Шевченко Т.М. згідно із Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу матеріалу між членами Вищої ради юстиції вказана заява передана члену Вищої ради юстиції Мірошниченку А.М. для проведення перевірки.

За результатами перевірки член Вищої ради юстиції дійшов висновку про наявність у діях судді Шевченко Т.М. ознак дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя, у зв’язку з чим запропонував відкрити дисциплінарну справу стосовно Шевченко Т.М. (висновок від 29 квітня 2016 року).
Ухвалою Вищої ради юстиції від 9 червня 2016 року № 1173/0/15-16 відкрито дисциплінарну справу стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Шевченко Т.М.

Винесення вказаних рішень також є підставою для люстрації судді.

Тетяна Шевченко мала бути звільнена з посади із забороною на 10 років обіймати будь-яку посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування.

Однак судді вдалось повністю уникнути відповідальності завдяки довідці, яку видала їй Голова Голосіївського суду –  Олена Первушина. Так от, відповідно до довідки за підписом Первушиної Тетяна Шевченко «… взагалі не виносила таких рішень». Але це суперечить фактам та довідці, яку надало Теруправління Державної судової адміністрації.

А судді хто?_13
А судді хто?_15

Але і на цьому порушення з боку судді не закінчуються...

Кожен суддя мав вказати у Декларації доброчесності, чи виносив він рішення щодо учасників акцій протестів, що підпадають під дію Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Тетяна Шевченко у власній декларації доброчесності за 2016 рік не вказала, що засуджувала активістів Євромайдану. Отже, суддею Шевченко були надані недостовірні відомості в декларації доброчесності.

А судді хто?_17

У зв'язку з цим, Автомайданом була подана щодо цього відповідна скарга.

У 2017 році Тетяна Шевченко була Головою зборів суддів Голосіївського районного суду м. Києва, де обиралися делегати на Спільні збори суддів місцевих загальних судів м. Києва. Ці збори було проведено за відсутності необхідного кворуму 2/3 від штатної чисельності суддів. У такий незаконний і нелегітимний спосіб було обрано двох делегатів на Спільні збори суддів місцевих загальних судів м. Києва : Первушину О. С. й Пасинок В. С. Крім того, участь у цих зборах брали судді, які вже були звільненні за засудження учасників Революції Гідності.

Лише наведених цих фактів було достатньо, щоб визнати суддю такою, що не відповідає посаді.

Але попри все Тетяна Миколаївна Шевченко пройшла кваліфікаційне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та не була звільнена з посади та продовжує здійснювати правосуддя далі.

Цікавою є ситуація з майном судді Шевченко. У своїх деклараціях за 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 роки Тетяна Шевченко задекларувала 3,5 млн грн доходів. Її чоловік – Сергій Шевченко вже є пенсіонером та за період 2012-2019 років отримав 225 000 тис. грн доходу.

Такий рівень доходів аж ніяк не дозволив би Сергію Шевченку, не те що придбати будь-яке майно, а й навіть повноцінно існувати на ці кошти. Однак члени суддівських родин відрізняються своїм вмінням набувати елітне майно попри низький дохід. Тому саме Сергій Шевченко був власником земельної ділянки та будинку площею 275 кв. м. у с. Юрівка, що неподалік Києва. Лише задекларована вартість цієї землі – 270 тис. грн. Тож виникає питання – звідки кошти у родини на придбання такого будинку?

Будинок судді Шевченко
Будинок судді Шевченко
Будинок судді Шевченко
Будинок судді Шевченко
Будинок судді Шевченко
Будинок судді Шевченко
А судді хто?_25

А судді хто?_27

У 2017 році Сергій Шевченко подавав заяву про розірвання шлюбу із Тетяною Шевченко. Він звернувся в Голосіївський суд з відповідним позовом. Справу передали до Дарницького суду, але позивач жодного разу не з’явився на виклик і позов був залишений без розгляду.

До речі, оскільки Тетяна Шевченко була відповідачем у цій справі – це означає, що її викликали до суду. Однак у своєму досьє, яке вона подала 05.03.2018 року, Тетяна Миколаївна вказала, що не отримувала виклик до суду, що навряд чи відповідає дійсності.

Власне нерухоме майно має і сама Тетяна Шевченко. Вона задекларувала квартиру площею 118 кв. м., яку придбала у 2009 році. Обійшлося їй це житло у 1,1 млн грн. На той час це дорівнювало 146 тис. доларів. Звідки такі кошти у звичайної судді – невідомо.

А судді хто?_29
А судді хто?_31

У 2020 році відбулися суттєві зміни в декларації Тетяни Миколаївни. З її декларації зник чоловік і з'явилася нова задекларована нерухомість.

Окрім квартири, придбаної у 2009 році, у власності Тетяни Шевченко з'явився житловий будинок у селі Юрівка та земельна ділянка у цьому селі. Раніше ця нерухомість декларувалася як нерухомість чоловіка, але у 18 лютого 2020 року вона перейшла у власність Тетяни Шевченко.

До 2020 року Тетяна Миколаївна пересувалася на старенькому автомобілі HONDA ACCORD 2008 року випуску. Але вже у 2020 році в декларації судді з'являється Lexus RX 350 2017 року випуску. Якщо вірити даним декларації, то цей автомобіль Тетяна Шевченко придбала за 900 000 тисяч гривень у жовтні 2020 року.

А судді хто?_33

Досить дивно виглядає ситуація, коли суддя купує автомобіль, вартість якого майже половину її доходів за останні три роки... Але можливо Тетяна Миколаївна три роки відкладала на нього кошти з заробітної плати (інших значних доходів в неї не було та і заробляла вона до 2020 року не надто багато).

Враховуючи невелику заробітну плату судді у 2018-2019 роках, незрозуміло як вона спромоглася робити накопичення, адже у 2018 році вона задекларувала 130 тисяч гривень готівкою, а у 2019 році вже 430 тисяч гривень... Заробітна плата судді за ці два роки склала 880 тисяч гривень, тобто десь половину зарплати Тетяна Шевченко мала відкладати (при цьому витрачаючи кошти на утримання чоловіка, сина та нерухомого майна).

Поглянувши на інформацію про правочини Тетяни Шевченко ми побачили що будинок та земельну ділянку їй подарував її чоловік (напевно колишній), а автомобіль HONDA ACCORD 2008 року випуску вона йому продала за 375 000 гривень (чималий вклад в покупку Lexus).

А судді хто?_35

При цьому вартість земельної ділянки зменшилася на 120 тисяч гривень.

Ось так живуть прості (чи не зовсім прості) українські судді.

Ми не можемо знайти логічного та законного пояснення даній вакханалії. Суддя Шевченко мала всі шанси розпрощатися з суддівською мантією, але кілька разів, за дивним збігом обставин їй вдавалося уникнути покарання. До цього часу Тетяна Шевченко продовжує здійснювати правосуддя в Голосіївському районному суді міста Києва. Як це пояснити ? Ми не маємо іншого пояснення, окрім зв'язку Тетяни Шевченко з українськими спецслужбами (а враховуючи її біографію, цілком можливо, що й не лише українськими).

Читайте також:
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33
Світ
Релігійні фанатики та підприємливі бариги-сіоністи взялися розпродувати зачищену від корінного народу багатостраждальну смугу Ґази.
06 березня, 19:13
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08.12.2023, 19:57
Світ
Для того, щоби висмоктувати ресурси зі США, сіоністський режим створив цілу агентурну мережу. Її учасники тиснуть на чиновників і політиків.
28.11.2023, 21:49
Політика
Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.
27.11.2023, 16:23
Світ
Сіоністський режим не обирає національності своїх жертв. Для нього і палестинці, і євреї однаково підходять на роль жертви терору.
06.11.2023, 14:37