Агента ФСБ викрили у Туреччини

КРИМІНАЛ
16 травня, 20:56
Агента ФСБ викрили у Туреччини
Фото: Google

Законспірований шпигун кремлівської спеціальної служби мав завдання стати частиною кавказької діаспори та організувати вбивства.

Наразі чоловіка затримано до з'ясування обставин; він запросив політичний притулок у Туреччині, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на проєкт "Gulagu.net".

Як з'ясувалося, на початку лютого 2023 року до Владіміра Осєчкіна звернувся чинний агент ФСБ Росії Бауржан Култанов, відряджений Москвою до Анкари за документами оперативного прикриття, на ім'я "Мухаммада Усманова".

Шпигуну доручили стати активним учасником російськомовної громади в Анатолії, перш за все з-поміж кавказців, для збору інформації, пошуку та розшуку неугодних, а також фізичної ліквідації конкретних осіб за наказом кураторів із Луб'янки.

Показово, але попри те, що сам проєкт "Gulagu.net" має неоднозначну репутацію, а на адресу його керівника – Владіміра Осєчкіна – навіть звучать звинувачення у зв'язках із Кремлем, цей ресурс є джерелом "зливу" низки скандальних сюжетів, викликавши великий суспільний розголос.

Тому не виключено, що нині команда Осєчкіна працює на користь одного з угруповань панівної на Росії путінської банди, які вже гризуться за владу і вплив на тлі фізіологічної немочі бункерного діда, чиє життя напозір згасає.

І так, якщо вірити "Gulagu.net", протягом кількох місяців, уже під контролем координаторів і журналістів з оточення Осєчкіна, затриманий у Туреччині Бауржан спілкувався з кураторами із центрального апарату ФСБ (на ім'я Владіслав) та відділу захисту конституційного устрою та боротьби із тероризмом Управління ФСБ РФ в Астраханській області.

Стверджується, що куратори під приховані аудіо- та відеозапис давали своєму агентові доручення, вказівки, а також неодноразово надавали йому кошти як оплату за таємну агентурну роботу (зафіксовано дати та час переказів, суми, дані відправників, у тому числі двох чинних співробітників ФСБ – прим. ред.).

Під час відеоопитування Бауржан Култанов розповів і про обставини вербування, і про початок співпраці з оперативниками Другої Служби ФСБ, а також про те, що у 2015 році його депортували з Туреччини до Росії як члена "Ісламської держави".

Опісля передачі в аеропорту Бауржану на вибір ґебісти запропонували наступне: або співробітництво, агентурна робота під контролем ФСБ і 3-4 роки у колонії, як учаснику незаконного збройного формування, або ж – жорстокі тортури, зґвалтування, примус до самообмови й звинувачення за 5-6 статтями Карного кодексу РФ із 20-25-річним терміном позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Після неодноразових погроз і тиску, Бауржан погодився стати секретним агентом ФСБ і протягом понад 4 років під контролем оперативників Луб'янки "впізнавав", як учасників "ІДІЛ" (тих, кого дійсно знав і бачив у Сирії), так і тих, кого ніколи не бачив і за вказівкою спецслужби підписав понад 100 протоколів із лжесвідченням та хибними пізнаннями, беручи участь у фальсифікації сотень доказів щодо свідомо невинних осіб.

У протоколах допитів на слідстві та в судах "засекречений Бауржан" проходив як "Іван Іванов", "Пьотр Пєтров" тощо, часто "забуваючи" свої свідчення, а держобвинувачі зачитували на процесі тільки те, що писали у протоколах самі ж оперативники та слідчі ФСБ.

Понад 40 ґебістів отримали позачергові звання та нові посади з підвищенням за допомогою агента Култанова; крім цього, вже після звільнення співробітники ФСБ оформили Бауржану документи на нові дані – на ім'я "Мухаммада Усманова".

Він вилетів до Туреччини для здійснення розвідувальної діяльності та участі в операціях з ліквідації неугодних і таким чином довівши, що ФСБ вербує кілерів для організації та проведення вбивств за кордоном.

Команда Осєчкіна наголосила на тому, що невдовзі оприлюднить кілька роликів, де планується розкрити всі деталі неймовірної операції, – як ФСБ організовувала вивезення з Туреччини дорослих людей і дітей (громадян Казахстану) за підробленими паспортами нібито громадян РФ, виданих російським консульством у Стамбулі.

На думку авторів матеріалу, інформація може призвести до грандіозного дипломатичного скандалу між Москвою, Анкарою та Астаною; у проєкті "Gulagu.net" додають, розголос і викриття цієї схеми спричинять низку відставок на Луб'янці, давши шанс і можливість багатьом невинним домагатися звільнення та відмови в екстрадиції до Росії з інших країн.

Якщо вірити авторам матеріалу, на тепер Култанов-"Усманов" знаходиться у депортаційному центрі, його доля висить на волосині, дані про запит ним політпритулку вже передані Службі зовнішньої розвідки РФ і ФСБ здійснює кроки, щоби Туреччина знову видала цю людину, де їй загрожує довічний термін позбавлення волі або ж смерть.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у США викрито угруповання із трьох росіян, які вербували агентів для ФСБ РФ серед американського населення.

Читайте також:
Війна
Польська розвідка вважає, що російське ГРУ наймало оперативників через рекламу онлайн, щоб зривати поставки зброї з Польщі до України
19 серпня, 08:15
Війна
Головна таємниця російсько-української війни – це те, скільки та чого не знає американське Центральне розвідувальне управління.
15 липня, 20:07
Світ
Чим шпигун ГРУ займався у Центральній Європі
23 червня, 08:47
Світ
Ресурсна федерація московії продовжить самоізоляціоністські заходи із метою подальшої консервації авторитарного мілітаризованого режиму.
13 лютого, 18:17
Кримінал
Ґебня знайшла новий спосіб вивозити власних дітей за кордон, якщо вони потрапили під санкції Заходу і до українського сайту "Миротворець".
28.08.2022, 18:12