Аль-Кайда розгромила базу пригожинських виродків у Малі

СВІТ
24.04.2023, 18:23
Аль-Кайда розгромила базу пригожинських виродків у Малі

У результаті атаки Аль-Кайди на базу російської банди «Вагнер» знищено від 10 до 30 виродків прігожина

За даними, що надійшли з Малі, в результаті атаки Аль-Кайди на базу російської банди «Вагнер» знищено від 10 до 30 вагнерівців та ще не менше 60 поранено.

Повідомляють, що було підірвано 3 автомобілі з вибухівкою, а потім базу атакували штурмові групи Аль-Кайди.

Своєю чергою джерела APNews повідомляють, що ця використовувалася також військовими правлячого режиму.

За даними агентства, це була шахідська атака, в ході якої було зруйновано не менше 20 будинків, в яких квартирувалися прігожинські найманці і солдати режиму.

Місцеві жителі підтверджують, що після вибухів вони чули інтенсивну стрілянину. Про факт атаки повідомили також представники режиму, що діє в Малі. При цьому в заяві стверджується, що заміновані машини були нібито знищені вогнем армійського безпілотника.

ЗМІ зазначають, що після прибуття в Малі російської банди «Вагнер», які витіснили французьких військових, які воювали проти Аль-Кайди, у країні стався сплеск насильства щодо мирного населення.

Дипломати західних країн та правозахисники повідомляють, що російська банда знаходиться в Малі трохи більше року, але вже відзначилася серією звірств та насильства проти мирних жителів.

Військовий режим, що править у Малі, пояснив угоду з Москвою про розміщення найманців банди «Вагнер» у країні необхідністю «придушити повстання екстремістів». Проте прігожинські найманці ще більше дестабілізували регіон.

Тим часом у Малі знаходяться близько 1000 солдатів армії Німеччини, більшість з яких дислоковані неподалік північного міста Гао.

За офіційною версією, вони збирають розвідувальні дані для т.зв. "Миротворчої місії ООН".

Насправді німецьке угруповання, як і раніше французька, а тепер і російська банда, ведуть боротьбу з ісламськими повстанцями, які виступають проти режиму військової хунти, що діє в столиці країни Бамако, яка захопила владу в Малі.

За останніми повідомленнями з Берліна, влада Німеччини має намір вивести свої війська з Малі через загрози російських найманців банди «Вагнер».

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що нещодавно була опублікована доповідь проєкту All Eyes On Wagner про діяльність найманців приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» у Малі протягом року перебування воєнізованого формування у цій африканській країні.

Згідно з доповіддю, московитські найманці чинили масові вбивства, зґвалтування, пограбування та напади на мирних жителів.

У вересні 2021 року стало відомо, що керівництво Малі на тлі розриву відносин із західними союзниками обговорює можливість угоди з ПВК «Вагнера». Найманці мали навчати малійських військових і забезпечувати захист високопосадовців.

У МЗС московії фактично підтвердили угоду, підкресливши, що російська влада не має до неї жодного стосунку. Сам засновник ПВК євгєній прігожин у травні 2022 року на запит журналістів заперечував присутність «вагнерівців» у Малі, називаючи «легендою» існування військової кампанії. Однак у вересні 2022 року він визнав, що створив ПВК у 2014 році.

Після того, як «вагнерівці» прибули до Малі, місцеві жителі звинувачували їх у злочинах, найчастіше за участю місцевих військових.

У доповіді наводиться кілька повідомлень та свідчень про масові вбивства, позасудові страти, сексуальне насильство, довільні арешти, пограбування та залякування мирних жителів.

Загалом, згідно з дослідженням, «вагнерівцям» приписують понад 370 таких епізодів.

Найчастіше насильство було спрямоване проти представників народу Фулані, яких пов'язують із озброєними ісламськими угрупованнями на Малі. Так, серед найвідоміших та задокументованих правозахисниками випадків – масові вбивства жителів Догофрі та Мурі, де на початку 2022 року, за найобережнішими оцінками, загинули понад 330 мирних мешканців.

У звіті також зазначається, що ще не менш ніж 300 людей було вбито наприкінці березня під час «контртерористичної операції» у місті Мура, яке контролювали джихадисти.

Вранці 27 березня біля міського ринку сталася перестрілка приблизно 30 джихадистів із військовими, які прибули на вертольотах. Внаслідок цього загинули кілька ісламістів, мирних жителів і щонайменше двоє іноземних солдатів. Припускають, що це були російські найманці. Після цього, як стверджують очевидці, військові в пошуках противників, які вижили, заблокували виходи з міста, вбиваючи всіх, хто намагався втекти, затримали і допитали сотні мирних жителів, в основному чоловіків. Під час затримання у них відбирали телефони та інші цінності.

Потім затриманих поділили на кілька груп та вибірково вбивали. Влада Малі прозвітувала про успішну «контртерористичну операцію», заявивши, що з 23 по 31 березня було вбито 203 «терористів» і ще 51 людину заарештовано. Про жертв серед цивільних відомство не згадало.

Як йдеться у доповіді, участь «вагнерівців» у «контртерористичних операціях» влади Малі не призвела до успіху цих операцій. Ба більше, присутність ПВК «Вагнера» посилила ситуацію з безпекою у країні.

У травні ООН повідомляла, що кількість порушень прав людини, скоєних малійськими військовими проти мирних жителів, зросла в 10 разів з кінця 2021 року до першого кварталу 2022 року.

За оцінками "правозахисників", із січня по квітень місцеві військові та ПВК «Вагнера» вбили не менш ніж 456 мирних жителів.

У жовтні США заявили, що після прибуття російських найманців кількість терактів у Малі тільки зросла: за останні пів року їх стало на 30% більше.

Через конфлікт, який триває, малійці змушені покидати країну. Зокрема, вони їдуть до сусідньої Мавританії. У прикордонних районах країни з січня по вересень 2022 року оселилося понад 15 тис. громадян Малі.

У серпні "експерти" ООН провели розслідування та встановили факти масового вбивства цивільних у Малі. За їхніми висновками, до цього причетні найманці з ПВК «Вагнера».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
На «чорному континенті» набирає обертів рекрутинг найманців у лави російської армії. Вочевидь свого «гарматного м'яса» агресору бракує.
05 лютого, 08:34
Війна
У Тверській області московії впав літак, який належить прігожину
23.08.2023, 20:00
Світ
Вважається, що державна адміністрація Нігеру, яка відкинула колишню колонізаторську Францію, повернулася обличчям до росії.
06.08.2023, 09:31
Війна
"Вагнерівці" продовжують прибувати до Білорусі, - Пентагон
21.07.2023, 09:14
Війна
У таборі можуть розмістити понад вісім тисяч бойовиків ПВК «Вагнера»
01.07.2023, 06:21
Війна
Нові завербовані найманці підписують контракти з ПВК "Вагнер", а не з Міністерством нападу московії
30.06.2023, 09:24