Американські автівки потрапляють до росії через Вірменію

СВІТ
05 серпня, 07:40
Американські автівки потрапляють до росії через Вірменію
Фото: google

Після того як США та ЄС заборонили експорт автомобілів, російські покупці почали користуватися автотранспортом, що привозять через Вірменію.

Санкції, накладені на москву західними країнами після вторгнення росії в Україну, створили робочі місця для різних напрямків бізнесу в деяких країнах. Однією з країн, яка виграла від цього найбільше, є Вірменія, яка має угоду про вільну торгівлю з росією.

Після того, як США та ЄС заборонили експорт автомобілів до Росії, російські покупці звернулися до вживаних автомобілів, які привозять через Вірменію.

«Сьогодні навіть заможні росіяни мають доступ лише до вживаних американських автомобілів, які привозять до росії через Вірменію», — сказав дилер вживаних автомобілів Ярослав Кольченко.

Кольченко, який родом з Санкт-Петербурга, заявив, що вони купили вживані та пошкоджені автомобілі на аукціонах у США, а потім перевезли їх морем до Грузії. Транспортні засоби, відремонтовані в Грузії, передаються до Вірменії для митного оформлення, а потім потрапляють до росії.

Цей новий і прибутковий маршрут фактично виправдовує зростаюче занепокоєння України та Заходу щодо того, що країни Кавказу чи Центральної Азії, колишніх радянських регіонів росії, допомагають москві обходити санкції.

Минулого року президент Вірменії Ваагн Хачатурян також заявив, що "росія витримає санкції" і пообіцяв налагодити тісніші економічні зв'язки з "братньою" москвою.

Офіційна статистика свідчить про зростання експорту Вірменії до росії у 2,4 рази, який минулого року досяг рекордних 2,4 млрд доларів. Торгівля імпортними автомобілями зросла на 170 %, а в першому кварталі 2023 року до росії було вивезено понад 450 тисяч автомобілів, переважно зі США.

Читайте також:
Економіка
«Газпром» поставив всі запитувані обсяги і встановив новий рекорд добових поставок газу в Китай»
25 листопада, 16:58
Світ
Радар-детектор SkyEye може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 кілометрів на відкритій місцевості.
18 листопада, 20:01
Економіка
41% палива у росії закупили країни Європейського Союзу.
16 листопада, 09:17
Світ
Його звинувачують в спробі обійти санкції та відмиванні коштів.
31 жовтня, 07:25
Світ
Дипломат Девід Прессман надавав юридичні послуги довіреній особі мільярдера, який уникнив санкцій. Йдеться про олігарха Міхаіла Прохорова.
20 жовтня, 09:46
Економіка
Підприємливі ділки з Фінляндії зуміли пристосуватися до санкції проти держави-агресора. Вони успішно обходять всі запроваджені обмеження.
17 жовтня, 16:50