Аналітик розповів про успішну тактику Лукашенка з протидії протестам в країни

СВІТ
14.08.2020, 20:21
Аналітик розповів про успішну тактику Лукашенка з протидії протестам в країни
Фото: ukrinform.com

На думку експерта, у Лукашенка є чіткий і наразі ефективний сценарій.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко змінив тактику, щоб контролювати ситуацію в країні. Після жорсткого придушення перших протестів він перейшов до затягування часу, щоб суспільство заспокоїлося.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив аналітик Дмитро Корнійчук.

«Я скептично ставлюся до радісних реляцій, що влада Лукашенка хитається. Не тому, що відчуваю якісь симпатії до Лукашенка... Реальність така – Лукашенко не збирається нікому владу віддавати, не збирається йти ні на які перевибори, не збирається слухати протестувальників» – зазначив Корнійчук.

На думку експерта, у Лукашенка є чіткий і наразі ефективний сценарій.

«Він бореться з «майданом», нівелює за допомогою жорсткої позиції протести. Перший пік протестів поборов, а далі йде процедура затягування, щоб суспільство заспокоїлося. Тому поки що у Лукашенка все під контролем, на превеликий жаль для тих, хто очікував якихось змін», – резонно зауважив аналітик.

Як відомо, у Білорусі добігає кінця п'ятий день після виборів президента, у результати яких відмовилися вірити тисячі жителів країни. Це спричинило масштабні акції протесту, що почалися в Мінську та інших містах ввечері 9 серпня, і продовжуються дотепер.

Білоруські силовики жорстоко розганяють мирні зібрання протестувальників. Наразі відомо принаймні про двох загиблих та сотнях постраждалих.

Відомо, що учасники протесту анонсували наймасштабніший в історії Білорусі марш свободи. Очікується, що захід розпочнеться цієї неділі, 16 серпня, о 14:00.

Всеукраїнські ЗМІ повідомляють, що сьогодні, 14 серпня, на акції протесту вийшли працівники заводів по всій країні з вимогою відпустити раніше затриманих протестувальників.

Нагадаємо також, 29 липня під Мінськом затримали понад три десятки бойовиків ПВК «Вагнера». За даними білоруських правоохоронців, бойовики приїхали в країну для дестабілізації ситуації перед виборами президента.

На думку одного з відомих російських політологів, бойовики Вагнера з одного боку мали тиснути на Лукашенка, підтримуючи акції протесту. Можливо навіть відігравати роль революційної сили, яка очолить активну фазу протестів. З іншого боку, в разі потреби, тиснути на повсталий народ, виступаючи проти нього. Але цей сценарій Лукашенко зміг частково, на даному етапі, нівелювати.

Очевидно, що окрім Росії зацікавленими в поваленні чи суттєвому ослабленні Лукашенка можуть бути певні глобальні фінансово-промислові групи та деякі західні держави.

Разом з тим, єдиної патріотичної білоруської сили, яка змогла б об'єднати протестувальників в Білорусі та протистояти Лукашенку або вести з ним конструктивний діалог в інтересах Білорусі, поки що не оформилося.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Латвія, Польща та Литва запропонували свій план врегулювання кризи в Білорусі.

Читайте також:
Світ
Поліція з кийками розганяє акцію в Техаському університеті в Остіні.
вчора, 10:32
Війна
Американський льотчик підпалив себе біля посольства Ізраїлю у Вашингтоні.
26 лютого, 10:30
Політика
24 лютого перед українським посольством у Гельсинкі відбувся пікет до роковин повномасштабної агресії РФ. Дипломати проігнорували захід.
25 лютого, 07:51
Політика
Після втручання польської поліції та залізничників поїзд було розблоковано, він продовжив рух.
19 лютого, 17:35
Економіка
Вони вимагають зупинити «безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн за межами ЄС»
24 січня, 10:27