Аналітики «Rand Corporation» спрогнозували російський напад на НАТО

СВІТ
29 липня, 09:22
Аналітики «Rand Corporation» спрогнозували російський напад на НАТО
Фото: Doha Institute

У разі воєнної поразки в Україні путінський режим може перейти до так званої "горизонтальної ескалації", зачепивши країни Європи.

Про це йдеться у відповідному аналітичному матеріалі, підготовленого й оприлюдненого центром "RAND Corporation" на замовлення уряду США.

Автори стверджують, що на сьогодні кремлівський бункерний щур уже має підготовлений заздалегідь план вторгнення до однієї чи одночасно кількох країн (вірогідно, Балтії – прим. ред.), які входять до складу Північноатлантичного альянсу, але поки не наважується його втілити у життя без вирішення "українського питання".

Крім того, американські аналітики також вважають, що ресурсна федерація Московії здатна наважитися на воєнний удар по європейських сусідах, у тому числі із застосуванням ядерної зброї.

«Цілком імовірно, у Кремлі можуть розглядати ідею про те, що пряме військове втручання НАТО у війну в Україні неминуче, як і подальший конфлікт з усім блоком. У зв'язку з цим російська сторона може ухвалити рішення першою завдати ядерного удару по країнах НАТО. Але звертаємо увагу на те, що арсенал неядерних ракет великої дальності у російської армії суттєво скоротився під час військових дій проти України, що знижує можливості конвенційного удару по НАТО», – йдеться у матеріалі центру "RAND Corporation".

Водночас аналітики додають, у разі, якщо кремлівське керівництво вирішить, що втручання НАТО у російсько-українську війну неминуче, Путін може відразу вдатися до нестратегічного ядерного удару, який спричинить моментальні наслідки.

«Ми виділили 3 чинники, які можуть підштовхнути РФ навіть до думки про неминучість конфлікту з НАТО: по-перше, це активна позиція суспільства в країнах Європейського союзу і заклики покарати РФ за воєнні злочини; по-друге, розгортання сил НАТО, здатних дістати до РФ, у відповідь на агресію росії; по-третє, офіційна присутність добровольців і інструкторів НАТО на території України», – висновується у матеріалі центру "RAND Corporation".

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Кремль, який розв'язав нелюдську та безглузду війну проти України, довів себе до стану внутрішньої знемоги.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
США розконсервували всі системи ядерного стримування часів Холодної війни, заморожені після розвалу СРСР
26 вересня, 15:35
Війна
Щоб протистояти путіну, Байдену варто добре вивчити кубинську ракетну кризу
25 вересня, 11:05
Війна
Це сталося вперше після розпаду СРСР
24 вересня, 16:27
Війна
США знищать Чорноморський флот чи російські бази у тимчасово окупованому Криму в разі ядерного удару РФ, – Бен Ходжес
22 вересня, 15:45
Світ
ВПС США хочуть провести випробувальний запуск неозброєної міжконтинентальної балістичної ракети
07 вересня, 12:39
Світ
Королівські ВПС також забезпечуватимуть регіональні аеропорти достатньою кількістю палива і матеріалів
29 серпня, 12:15