Арабська мудрість: 4 речі, про які краще змовчати

20 травня, 21:49
Арабська мудрість: 4 речі, про які краще змовчати
Фото: Life Deeper

Не про все варто говорити вголос. Деякі речі, а особливо потаємні думки та ідеї, краще тримати при собі.

Кожна людина має світло й темряву, і ми ніколи не знаємо, що може розбудити її темну сторону. Арабські мудреці вважали, що для щасливого життя потрібно дотримуватися наступних чотирьох основних принципів:

  • Не говори про свій біль!

Історія про старого Еціо ілюструє цей принцип: він залишився сам на фермі, коли його син пішов до війська. Чоловік уперто працював, попри біль у спині, коли сусід спитав про його справи, Еціо поскаржився на біль.

Невдовзі всі дізналися про цю ситуацію, і сусіди почали пропонувати купити його ферму за безцінь. Ніхто не запропонував допомоги, всі хотіли скористатися з його слабкості.

Еціо мовчки продовжував працювати, а коли син повернувся, він передав йому право власності на ферму. Еціо порадив синові: «Якщо у тебе щось болить — мовчи. Інакше спершу отримаєш жалість, а потім удар туди, де болить».

  • Не розповідай другові те, чого не скажеш ворогові!

Кожна людина має світлу та темну сторони, ніколи не знаєш, коли прокинеться темна сторона друга. Якщо ви розповісте другові щось особисте, а він використовує це проти вас, то розчаруєтеся у ньому та в собі.

  • Не кажи про себе погано!

Історія про старійшину Оккáме навчає цінувати свої досягнення. Літній чоловік знайшов воду у пустелі, але скромно принижував свою заслугу, приписуючи успіх... Богові. У результаті люди почали вважати його відкриття незначним і не зберігали джерело, занедбавши.

Якщо ви самі не цінуєте своїх досягнень, то й інші теж не цінуватимуть їх. Тут слід навести слова відомого каратиста й актора Брюса Лі: «Ніколи не говори про себе погано, навіть жартома. Слова — це енергія. Змінивши те, що ви кажете про себе, ви зміните своє життя».

  • Не скаржся!

Давній мислитель Ібн Арабí колись говорив: «Терпіння означає утримання душі від інших скарг, окрім Бога». Скаржитися можна лише у молитві.

Натомість терпіння — це не пасивне прийняття негараздів, але активна внутрішня сила, що дозволяє зустрічати випробування із гідністю; мовляв, із відкритим забралом. Це призводить до щастя.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що образ минулого стає проявленням сьогоднішніх цінностей. Їхній зміст залежить не тільки від завдань нині, а й проєктів завтра.

Читайте також:
Життя
В острівній країні Сонця, що сходить, батьки відчувають свою відповідальність за власних дітей. У нас намагаються все перекладати на школу.
12 серпня, 19:24
Світ
Старший син монарха на спокої Акіхіто, що керує країною від 2019 року, має одного прямого нащадка. Японців турбує престолонаступництво.
23 червня, 15:12
Життя
Загадкова для більшості європейців країна висхідного сонця притягує своєю унікальністю. Без перебільшення, нам є чому повчитися в японців.
06 травня, 21:49
Історія
Лишати на хрестах і могилах цукерки, крашанки та маленькі паски — звична для нашого краю традиція. Все це збирали діти, і це було нормою.
29 квітня, 08:23
Життя
Урок від найвідомішого тибетського йога середньовіччя Джецуни Міларепи. Він — один із засновників школи Каг'ю...
27 лютого, 21:39
Світ
Щороку десятки тисяч виробників, торговців і любителів чаю збираються до села Вýїшань. Там вони куштують напій із давньою традицією.
14 січня, 12:04