Головне у житті думати власною головою

20 травня, 19:25
Головне у житті думати власною головою
Фото: Facebook

Неймовірно життєва притча про те, як старий батько показав юному сину, що насправді являє собою думка інших (чужих) людей.

Був погожий літній день. Чоловік із єдиним сином сіли верхи на віслюка і поїхали найближчими селами.

У першому ж поселенні на них нагримали за те, що вони удвох їдуть на тварині, не шкодуючи її. Батько сліз і далі вже йшов пішки.

У наступному селі жителі звинуватили юнака у тому, що він не любить свого батька, який змушений іти пішки. Тому старий знов сідлав тварину, а син пішов пішки.

У третьому селі вже лаяли батька за бездушність до юного сина, який мусить іти поряд. Після цього вони обидва вирубали у лісі жердину, зв'язали віслюка і понесли на собі.

Вони продовжили свій шлях; попереду них розляглося місто. Побачивши наближення пари чоловіків, які тягнуть на жердині тварину, жителі звинуватили батька з сином у нарузі над рослиною і твариною.

Невдовзі чоловіки взяли віслюка під вуздечки, але ц цьому випадку їх обізвали бовдурами, адже звір ішов марно, без діла. І подібних "порад" на їхній дорозі було безліч.

У результаті батько сказав синові, що так буде завжди. «Синку, якщо ти не думаєш своєю головою, а живеш думкою людей та їхнім розумом, – то ніколи нікому не догодиш», – резюмував старий.

Читайте також:
Життя
Відповідь на це важливе для порозуміння з малечею питання досліджувала фаховий вітчизняний психоаналітик Ольга Корбут.
07 січня, 17:18
Життя
Та чи існує якісна допомога, що може знадобитися для подолання нервового розладу, викликаного надзвичайною ситуацією. Радить психоаналітик.
31.12.2022, 07:48
Війна
7 основних і доволі показових чинників, які допоможуть кожному притомному громадянину України зрозуміти, як діяти далі.
16.12.2022, 22:33
Життя
Мотивувати себе – одна з головних речей, яка виділяє людей із високими досягненнями. Це важко, але можливо, слід подолати лінь!
17.11.2022, 09:24
Життя
У зв'язку з ракетними ударами росіян по інфраструктурі українцям важливо знати та розуміти, як реагувати на відсутність світла, газу і води.
12.10.2022, 17:23
Життя
Поради від Центру стратегічних комунікацій
10.10.2022, 14:15