Авдіївка і Бахмут – болючі точки наступальних потуг росіян

ВІЙНА
05 квітня, 17:00
Авдіївка і Бахмут – болючі точки наступальних потуг росіян
Фото: Telegram

Донецька область стала кісткою у горлі російських загарбників. Окупанти не можуть і не зможуть вийти на її адміністративні межі.

Спроба росіян перенести увагу від Бахмута в інший сектор, зокрема в район Авдіївки, не вдалася. 2 тижні тому, після того, як російський наступ на Бахмут трохи пригальмував, то відразу Бахмуту трохи поменшало в медійному полі.

Проте почалось "розкручування" району Авдіївки, де ворог активізував зусилля, щоб оточити цей опорний пункт ЗСУ. А чому Авдіївка так важлива?

По-перше, з Півночі нависає над окупованим Донецьком, а також лежить перед Ясинуватою, через яку можна наступати вглиб російських позицій, відрізати Горлівку і навіть ударити у тил угрупуванню, що наступає з Півдня на Бахмут.

По-друге, під Авдіївкою у них в черговий раз не склалося. Ба більше: ЗСУ завдали контрудари в декількох секторах, зокрема в районі Водяне (на південний захід від Авдіївки), відкинувши російські війська на 1-2 кілометри.

Зараз там становище стабілізувалось, йдуть запеклі позиційні бої. Після цього росіяни знову "згадали" про Бахмут, який взагалі немає жодної стратегічної цінності.

Там "вагнерівцям" вдалося трохи просунутись в самому місті, і навіть захопити якісь руїни. На фоні невдач під Авдіївкою вони навіть оголосили про "юридичне захоплення" Бахмуту, що заперечується реальними фактами – тривають запеклі вуличні бої у західних районах та біля залізничних станцій.

Ворог сильно тисне, недарма сьогодні (5.IV.2023) Володимир Зеленський заявив, що ситуація в Бахмуті є найскладнішою на території України. І навіть натякнув, що війська звідти будуть виведені, якщо буде загроза оточення.

Тим самим, Бахмут знову опинився в центрі медійної повістки.
Автор : Роман Пономаренко
Читайте також:
Війна
Московити перекинули 5 полків ВДВ на Мелітопольський напрямок
18 вересня, 10:55
Війна
Протягом минулої доби відбулося 24 бойових зіткнення.
16 вересня, 09:35
Війна
Протягом минулої доби відбулося 25 бойових зіткнень.
15 вересня, 09:00
Війна
Протягом минулої доби відбулося 34 бойових зіткнення.
13 вересня, 09:55
Війна
Протягом минулої доби відбулося 30 бойових зіткнень.
12 вересня, 10:15
Війна
До збройних сил РФ відбувається масове залучення уродженців середньоазійських республік, на фронті не вистачає "гарматного м'яса".
11 вересня, 19:03