Битва за Балкани: Анкара грозить Будапешту через дестабілізацію Сараєва

СВІТ
29.12.2021, 09:01
Битва за Балкани: Анкара грозить Будапешту через дестабілізацію Сараєва
Фото: Anadolu Ajansı

Туреччина попередила Угорщину про можливі наслідки від втручання у внутрішні справи Боснії та Герцеговини.

Про це під час кількаденного візиту до столиці балканської країни заявив турецький міністр оборони Гулусі Акар, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, зарекомендувавши себе у торішній вірменсько-азербайджанській війні, Анкара пропонує бути посередником для розв'язання посталої на тепер нової боснійської кризи.

«Стабільність і єдність у Боснії та Герцеговині важливі як для Балканського регіону зокрема, так і для світу у цілому. Всі, хто вчив у школі історію, знають, що саме з Боснії почалася Перша світова війна, і ми, зі свого боку, прагнемо не допустити на цих землях нового збройного конфлікту, який може спричинити нові масові вбивства і терор за етнічною та конфесійною ознаками», – зазначив Гулусі Акар.

Очільник оборонного відомства підкреслив, що Туреччина вже кілька років поспіль робить посильний внесок у забезпечення миру і безпеки на Балканах і не дозволить іншим країнам занапастити ці здобутки.

«Днями влада Угорщини підтримала сербських сепаратистів Боснії, чим викликала неоднозначну реакцію. Ми ж наголошуємо, що всі пункти Дейтонських угод, підписаних по завершенню війни у Боснії, лишаються на тепер чинними та обов'язковими до виконання сторонами-підписантами. Тому дуже важливо якнайшвидше подолати політичну кризу у Боснії та Герцеговині, а Угорщині краще не втручатися у внутрішні справи сусідів», – підсумував Гулусі Акар.

Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", лідер боснійських мусульман Бакір Ізетбеґович звинуватив угорського прем'єр-міністра у ксенофобії та викривленні історії.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Німеччина домовилася із Катаром про постачання зрідженого газу
19:55
Світ
Російська агресія проти України спонукала жителів сибірських міст взятися за зброю, поки це – "Бандерівські смузі" та листівки з погрозами.
вчора, 18:12
Світ
Провідні китайські експерти здійснили ретельний аналіз російсько-української війни, дійшовши невтішного і дуже категоричного висновку.
вчора, 17:01
Світ
Австралія відправляє Україні 14 гусеничних бронетранспортерів М113 та 20 бронетранспортерів Bushmaster
вчора, 14:35
Світ
18 травня посольство США в Україні офіційно поновило свою роботу в Києві
вчора, 09:59
Світ
Раніше депортація кримських татар визнана геноцидом в Україні, Латвії та Литві
вчора, 08:50