Битва за Балкани: Анкара грозить Будапешту через дестабілізацію Сараєва

СВІТ
29.12.2021, 09:01
Битва за Балкани: Анкара грозить Будапешту через дестабілізацію Сараєва
Фото: Anadolu Ajansı

Туреччина попередила Угорщину про можливі наслідки від втручання у внутрішні справи Боснії та Герцеговини.

Про це під час кількаденного візиту до столиці балканської країни заявив турецький міністр оборони Гулусі Акар, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, зарекомендувавши себе у торішній вірменсько-азербайджанській війні, Анкара пропонує бути посередником для розв'язання посталої на тепер нової боснійської кризи.

«Стабільність і єдність у Боснії та Герцеговині важливі як для Балканського регіону зокрема, так і для світу у цілому. Всі, хто вчив у школі історію, знають, що саме з Боснії почалася Перша світова війна, і ми, зі свого боку, прагнемо не допустити на цих землях нового збройного конфлікту, який може спричинити нові масові вбивства і терор за етнічною та конфесійною ознаками», – зазначив Гулусі Акар.

Очільник оборонного відомства підкреслив, що Туреччина вже кілька років поспіль робить посильний внесок у забезпечення миру і безпеки на Балканах і не дозволить іншим країнам занапастити ці здобутки.

«Днями влада Угорщини підтримала сербських сепаратистів Боснії, чим викликала неоднозначну реакцію. Ми ж наголошуємо, що всі пункти Дейтонських угод, підписаних по завершенню війни у Боснії, лишаються на тепер чинними та обов'язковими до виконання сторонами-підписантами. Тому дуже важливо якнайшвидше подолати політичну кризу у Боснії та Герцеговині, а Угорщині краще не втручатися у внутрішні справи сусідів», – підсумував Гулусі Акар.

Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", лідер боснійських мусульман Бакір Ізетбеґович звинуватив угорського прем'єр-міністра у ксенофобії та викривленні історії.

Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Станом тепер зрозуміло, РФ загрожує потенційна катастрофа на полі бою. Невдовзі її наслідки відчують усі, особливо корінні народи...
16:01
Світ
Це розглядається як “чергова спроба Москви продемонструвати свою ядерну силу”.
12:05
Світ
Результат дій "геніального геополітика" наочно: росію просто викинули з найбагатшого ринку, який приносив сотні мільярдів доларів.
11:22
Світ
Влаштований більшовицькими окупантами у 1932-1933 роках штучний голод на українських землях офіційно засуджено депутатами у Франції.
вчора, 23:31
Світ
Важкохворий муртад Рамзан Кафіров певно налаштований виводити підвладну його кланові Чечню з-під окупації ресурсної федерації московії.
вчора, 18:45
Світ
російська влада вирішила, що вигоди від поглиблення військових відносин з Іраном переважають будь-які недоліки
вчора, 13:04