Орбан став на шлях Путіна і шантажує балканських сусідів

СВІТ
24.12.2021, 11:18
Орбан став на шлях Путіна і шантажує балканських сусідів
Фото: Dnevni avaz

Лідер боснійських мусульман Бакір Ізетбеґович звинуватив угорського прем'єр-міністра у ксенофобії та викривленні історії.

Про це політик і колишній член Президії Боснії та Герцеговини заявив в інтерв'ю мовнику "TV N1 Sarajevo", інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами Ізетбеґовича, Віктор Орбан запозичив риторику Владіміра Путіна і вже обіцяє сербським сепаратистам допомогти вступити до Європейського союзу, залишивши "за парканом цивілізації" 2 мільйони мусульман.

Скандальні заяви голови угорського уряду прозвучали під час нещодавньої зустрічі з Мілорадом Додіком у Будапешті, де обговорювалося питання євроатлантичної інтеграції Боснії та Герцеговини.

«Відверто кажучи, для ЄС не є проблемою інтегрувати 2 мільйони боснійських мусульман, тому що ми – корінний європейський народ, який завжди тут жив, і ми – європейці. Чого не скажеш про угорців. Усі чудово знають, що угорці прийшли з Уралу і є носіями азійського культурного коду. Нехай Орбан та інші угорські політики про це не забувають», – зазначив лідер боснійських мусульман.

Водночас Бакір Ізетбеґович додав, що подібні висловлювання Орбана тільки на руку тим країнам, хто мріє про фрагментацію та дезінтеграцію об'єднаної Європи, натякнувши на РФ і КНР.

«Від себе скажу, що наша громада робить все можливе, щоби переконати великих лідерів Європи в тому, що Балкани включно з Боснією, можуть бути ближчими до них, ніж Угорщина. Адже те, як ми керуємо безпекою нашої держави після наслідків кривавої громадянської війни, в якій живуть 2 мільйони мусульман, – є ключовим питанням для безпеки всіх наших сусідів», – підсумував колишній член Президії Боснії та Герцеговини.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Угорщина посилює співпрацю з усіма сусідами, крім України.

М. Додік і В. Орбан домовилися разом знищувати боснійську державність
М. Додік і В. Орбан домовилися разом знищувати боснійську державність
Читайте також:
Світ
Провідні китайські експерти здійснили ретельний аналіз російсько-української війни, дійшовши невтішного і дуже категоричного висновку.
вчора, 17:01
Світ
18 травня посольство США в Україні офіційно поновило свою роботу в Києві
вчора, 09:59
Світ
Джо Байден запевнив, що США готові допомагати двом північноєвропейським країнам навіть у період до їх вступу до Альянсу
18 травня, 22:00
Світ
16 травня стало важливим днем ​​у геополітичній історії РФ. Але за давньою російською традицією, ліс ховають за деревами подробиць.
18 травня, 09:07
Світ
Фінський парламент підтримав вступ країни до НАТО.
17 травня, 16:30