Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн

КРИМІНАЛ
09 жовтня, 18:23
Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн

Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.

За даними слідства ГСУ СБ України, у справі про відмивання коштів представниками так званої групи «Приват» фігурує «Об`єднана єврейська община України». Через її рахунки, серед інших, здійснювалася легалізація значних сум.

Про це йдеться в Ухвалі Шевченківського районного суду міста Києва.

Згодом ці понад 5,8 млрд грн були виведені за кордон.

«...безготівкові кошти у сумі 5 877 765 263,20 грн. на рахунку Номер_1 , який відкритий Особа_4 (Ігоря Коломойський, – ред.) в АТ КБ «ПриватБанк», легалізувати (відмити) шляхом їх перерахунку в адресу ТОВ «ФК Дніпро» (код СДРПОУ 32813827) на рахунок Номер_2 , власний рахунок Особа_4 (код Номер_3 ) Номер_4 , в адресу «Об`єднана єврейська община України» (код ЄДРОПОУ 21661668) на рахунок Номер_5 , ТОВ «Протон-21» (код ЄДРПОУ 31672893) на рахунок Номер_6 , АТ КБ «ПриватБанк» (МФО 14360570) на рахунок Номер_7 , ТОВ «Юбі» (код ЄДРПОУ 38204981) на рахунок Номер_8 , ТОВ «ФК Гамбит» (код ЄДРПОУ 30458125) на рахунок Номер_9 , ПАТ «НПК-Галичина» (код ЄДРПОУ 00152388) на рахунок Номер_10 , шляхом поповнення власного карткового рахунку Номер_11 в АТ КБ «ПриватБанк», а також банківського рахунку Номер_12 в AT «Айбокс Банк» (МФО 322302) з подальшим перерахуванням коштів на рахунки компаній-нерезидентів Marks and Sokolov LLC (США), Hughes Hubbard and Reed LLP (США), Fieldfisher LLP (Велика Британія), Nomea law firm (Швейцарія), відкриті у відповідних закордонних банках», – зазначено в Ухвалі суду.

Боголюбов та Коломойський відмили через єврейську общину України майже 6 млрд грн_1

Відповідна Ухвала стосується провадження СБУ, в якій Ігор Коломойський вже отримав підозру.

Водночас в ухвалі, серед організацій та осіб, які були залучені задля відмивання коштів, фігурують належні або ж безпосередньо афільовані із найближчим партнером Коломойського Геннадієм Боголюбовим.

Зокрема, Геннадій Боголюбов є представником керівництва Єврейської громади України та очолює у статусі президента Єврейську громаду Дніпра. Крім того, Боголюбов є одним з бенефіціарів ТОВ «Протон-21», через яке також, як вказує слідство СБУ, відмивалися кошти.

До того ж іноземна компанія, на яку виводилися кошти – Marks and Sokolov LLC – загалом є російської юридичною конторою з головним офісом в Москві.

Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав, проте, вірогідно, що міг її очікувати, адже у червні поточного року, за даними ДБР, незаконно виїхав з України на підставі чужого паспорта.

ДБР пред'явило йому заочну підозру та оголосило в розшук. За даними слідства, втікач перебуває у Відні. Задля його екстрадиції в Україну Офіс генпрокурора має скерувати відповідний запит до правоохоронців Австрії.


Останній Бастіон нагадує читачам, що у групі JKX підтвердили, що компанії Боголюбова та Коломойського фінансували рф.

У групі JKX Oil & Gas Limited, де олігарх Ігор Коломойський та його партнер, голова дніпровської єврейської громади Геннадій Боголюбов мали частку, спробували спростувати оприлюднені відомості щодо сплати ними приблизно 100 млн доларів податків в росії, та лише навпаки підтвердили ці дані журналістів.

У листопаді 2022 року суд у російському Татарстані заочно арештував Коломойського і Боголюбова.

Як повідомили у пресслужбі суду, їх обвинувачують у розкраданні понад 800 тисяч тонн нафти російської компанії "Татнєфть" у 2006-2007 роках, передає пропагандистський ресурс Інтерфакс.

Коломойський перебуває під вартою з 2 вересня 2023.

Він отримав підозри за декількома епізодами. Перший – шахрайство і легалізація майна. Протягом 2013-2020 років він, за даними слідства, легалізував і вивів через банки за кордон понад пів мільярда грн. Також він є підозрюваним у справі про незаконне заволодіння 5,8 млрд гривень у 2013-2014 роках та у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.

У липні 2024 року олігарху Геннадію Боголюбову повідомлено про підозру.

За даними слідства, підозрюваний організував собі незаконний перетин кордону, залучивши начальника групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Ягодин» Луцького прикордонного загону.

Для цього бізнесмен використав паспорт громадянина України, який був втрачений у 2022 році, про що було повідомлено органи ДМС України.

За попередньою інформацією, він виїхав до Австрії. Раніше кілька спроб Боголюбова залишити країну були невдалими.

Геннадій Боголюбов – відомий український бізнесмен, один із засновників «ПриватБанку». у 2016 році банк був націоналізований. Станом на 2024 рік вплив Боголюбова на українську економіку значно зменшився.

Раніше видання Telegraf повідомляло, що Геннадій Боголюбов планує виїхати з України, аби самоусунутись від судового процесу над експартнером Ігорем Коломойським.

Боголюбов виїхав до Австрії, де наразі живе Еміне Джапарова, яка народила йому дитину.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35
Політика
Реалізація схеми з маскування незаконного походження коштів тривала впродовж 2 років.
04 вересня, 15:13
Політика
До них приєднався відомий пройдисвіт Олександр Онищенко.
03 вересня, 11:39
Політика
Зміна Підозри Коломойському: БЕБ раптово зменшило суму збитків на 1,3 мільярди грн
23 серпня, 15:36
Кримінал
Детективи довели, що Коломойський хотів заволодіти понад 3,3 млрд грн «Укрнафти».
21 серпня, 16:09