Борець за вільну Ічкерію за позивним «Американець»

СВІТ
30 липня, 20:23
Ваха Центороєв (ліворуч) і Різван Читігов (праворуч)
Ваха Центороєв (ліворуч) і Різван Читігов (праворуч)
Фото: Kavkaz Center

Він – зв'язковий другого президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова і особистий друг Хаттаба, який не скорився московитам.

А ще, він служив за контрактом в одному з батальйонів морської піхоти США, завдяки чому навчився бездоганно знищувати ворогів.

Усе це про Різвана Читігова (1964-2005), якому бойові побратими з лав війська Джохара Дудаєва дали влучне псевдо "Американець".

Довгий час вірний син гордого ічкерійського народу проживав на чужині за океаном, але російське вторгнення до Чечні наприкінці 1994 року кардинально змінило плани.

По поверненню на батьківщину став командиром єдиної танкової частини армії ЧРІ, у складі якої вирізнявся нещадним поводженням з окупантами: жоден російський загарбник не вижив після зустрічі з підрозділом "Американця".

У 1995 році Різван Читігов разом із Вахою Центороєв (позивний "Самотній вовк", оскільки полював на ворогів наодинці – прим. ред.) здійснив кілька успішних рейдів на Півночі Ічкерії, навівши страх на федеральні сили росії.

На жаль, після приходу до влади ґебіста Владіміра Путіна лише поодиноким борцям чеченського спротиву вдалося вижити: "Американець" поліг смертю хоробрих у нерівному бою з окупантами у березні 2005 році, він до кінця був вірній справі визволення Ічкерії від Москви.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ефективний розвал РФ має базуватися на колонізованих московитами корінних народах у більшості регіонів.

Читайте також:
Світ
Громадськість починає цікавити питання майбутнього Рамзана Кадирова. А в ширшому розумінні – феномена кадировщини.
03 травня, 17:33
Війна
У автоколоні були, зокрема, БТР-80, бронеавтомобілі "Тигр" та "Урал-ВВ"
04 лютого, 10:21
Історія
Відеоінтерв'ю Юрія Тими. Дякуючи тоді Радуєву, українці ледь не попали в катівні ФСБ
09.12.2021, 14:17
Спорт
13-річний Адам Рамзанович здобув незаслужену перемогу на професійному міжнародному турнірі з боксу для юніорів.
19.04.2021, 14:00
Світ
У Чечні, де панує Рамзан Кадиров, систематично проводять показові збори громад, на яких засуджують мігрантів-одноплемінників.
17.09.2020, 13:41
Світ
У Ризі відбувся масовий пікет перед російським посольством проти терористичної діяльності військ агресора на українській території.
вчора, 19:23