Бразилію сколихнув шпигунський скандал із сином експрезидента

КРИМІНАЛ
31 січня, 12:31
Карлуш Болсонару
Карлуш Болсонару

41-річного депутата муніципальної ради Ріу-ді-Жанейру Карлуша Болсонару звинувачено у «незаконному шпигунстві». Він стежив за опонентами.

Про результати багатомісячного спільного розслідування федеральної поліції та прокуратури Бразилії повідомило одне з провідних видань країни Folha de São Paulo. Зазначається, що другий син експрезидента Жаїра Болсонару нібито виконував завдання свого батька.

Напередодні у житлових і комерційних приміщеннях, що належать або афілійовані з родиною колишнього голови держави, відбулися обшуки та «вилучення підозрілих речей». Звинувачення також висунуто поплічнику Болсонару з силового блоку в уряді — керівнику Державного розвідувального управління Бразилії у 2019-2022 роках Алешандру Рамажену, який допомагав стежити та залякувати політичних опонентів.

За версією слідства, маючи підтримку представників розвідспільноти країни правих поглядів, Карлуш Болсонару спільно з Рамаженом тисли наявним компроматом на суддів, парламентарів і журналістів. Головна мета — віднадити від сприяння у справі про спробу державного заколоту у січні 2023 року прихильниками експрезидента.

Стеження відбувалося шляхом шпигунської програми «First Mile» наданої сіоністами з ізраїльської компанії «Cognyte» (наголосимо, що як і Дональд Трамп, Жаїр Болсонару тісно пов'язаний зі світовим єврейством, перш за все ідеологічна та фінансово — прим. ред.). Ця програма заражала мобільні телефони жертв, на яких і збирався компромат.

Своєю чергою, адвокати родини колишнього голови держави відкидають усі звинувачення поліції та прокуратури Бразилії, називаючи процес «антидемократичним переслідуванням політичних конкурентів». Замовником розслідування нібито є адміністрація президента-лівака і за сумісництвом корупціонера Луїза Інасіу Лули да Силви.

В уряді та канцелярії на капітолійських пагорбах столиці Бразилії наразі відмовляються коментувати ситуацію, поки справа не опиниться у суді. Хоча, цілком імовріно, що і після того Лула да Силва або ж його прессекретар навряд вийдуть до громадян із заявою для роз'яснення ситуації.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що самому Жаїру Болсонару загрожує багаторічне ув'язнення, якщо бразильський суд пристане на бік індіанців із кількох штатів в Амазонії. Вони звинуватили експрезидента у геноциді.

Обшуку у маєтку родини Болсонару (Ріу-ді-Жанейру, 29 січня 2024 року)
Обшук у маєтку родини Болсонару (Ріу-ді-Жанейру, 29 січня 2024 року)
Читайте також:
Політика
Складність війни для нас полягає ще й тому, що крім фронту, Україна має вирішувати також і проблеми тилу. Нині тил гниє зсередини.
18 липня, 20:34
Політика
Голова держави Андрій Єрмак може замінити президента. Для цього він випустив в інформаційне поле свого пішака в óбразі критика влади.
25 червня, 13:44
Полтава
Однопартієць Олександра Мамая та Ігоря Коломойського вважає, що Україна своє віджила. Хоча, як і вони, продовжує визискувати з українців.
25 червня, 06:08
Політика
Блазні при владі в Україні руйнують рештки держави, під їхнім управлінням країна вже на межі руїни. Далі буде тільки гірше, от побачите.
21 травня, 07:09
Світ
«Попереду найнебезпечніші роки для Туманного Альбіону», — попереджає голова уряду. Це дешева політика від незграбного прем'єр-міністра.
15 травня, 12:32
Опінії
Шкідники державного рівня без державницького мислення зсередини вбивають Україну. Цим внутрішній ворог допомагає ворогу зовнішньому.
08 квітня, 13:45