Британія хоче відмовитися від дорогих БПЛА, перейнявши досвід України

СВІТ
01.08.2023, 08:44
БПЛА Watchkeeper
БПЛА Watchkeeper
Фото: Thales UK/Richard Seymour

Чергова катастрофа з Watchkeeper: британці тепер питають, а чи потрібен їм дорогий проблемний БПЛА

Тим паче, що завдання, які покладені на БПЛА Watchkeeper, цілком можуть виконувати й значно дешевші розвідувальні безпілотники.

Британці сумніваються у доцільності своєї дорогої програми безпілотних літальних апаратів Watchkeeper WK450 від компанії Thales — як розповідає видання The Times, питання про актуальність цих БПЛА активізувалися після чергової катастрофи з безпілотником, яка сталася ще 10 листопада 2022 року і про яку публічно стало відомо лише зараз.

Watchkeeper WK450
Watchkeeper WK450
Фото:Thales

У матеріалі відзначається, що це вже восьма аварія за участі безпілотників Watchkeeper з 2014 року, всього ж британське військо у рамках контракту замовило 54 таких БПЛА.

"Це серйозно непокоїть, чому міністри приховали останню аварію і не змогли здобути уроки з попередніх помилок, щоб гарантувати, що ці безпілотники зможуть забезпечити безпеку Британії, тоді як загрози зростають", — цитує видання слова одного з депутатів від лейбористської партії.

Пункт управління БПЛА Watchkeeper WK450
Пункт управління БПЛА Watchkeeper WK450
Фото:Thales

Разом з тим, у оборонному відомстві Великої Британії вважають такі звинувачення "абсолютно безпідставними" і наголошують на тому, що вони "свідчать про повне нерозуміння того, що відбулося насправді".

Загалом основна претензія до програми лежить передусім у площині її вартості — бо проєкт безпілотників Watchkeeper обійшовся британцям у доволі солідну "копієчку" і, попри прогнозовану ще на старті у 2005 році вартість у 800 млн фунтів стерлінгів, зріс аж на понад пів мільярда до 1,351 млрд фунтів стерлінгів з урахуванням модернізації двох аеродромів.

Причому основні завдання цього безпілотника — це розвідка та цілевказання, зокрема й коригування вогню артилерії, і британці вже звертають увагу на те, що з огляду на висновки з бойових дій в Україні, такі завдання цілком можуть виконувати й дешевші безпілотники.

І що фактично Watchkeeper створювався для виконання завдань у "чистому небі" проти ворогів, які не матимуть засобів для знищення таких цілей, на кшталт того, як це було в Афганістані.

Разом з тим, як розповідають у виданні, і зі своїми прямими завданнями безпілотник справляється не зовсім вдало — наприклад, у британській армії підтверджують, що Watchkeeper "не може літати в далеко не ідеальну погоду". І після чергової аварії питань до цього БПЛА ставатиме тільки більше.

Джерело: Defence Express

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Світові виробники зброї торік заробили $632 мільярди. Найбільше зріс дохід у компаній з росії та Близького Сходу, – SIPRY
02 грудня, 17:53
Війна
Це фактично скасовує рішення компанії згорнути виробництво артилерії у Великій Британії.
16 листопада, 17:58
Війна
Україна стала привабливим ринком для балканських зброярів — The Economist
20 вересня, 17:04
Світ
Оборонні компанії отримають рекордні прибутки у найближчі три роки – Financial Times
27 серпня, 11:28
Війна
Оборонна компанія Rheinmetall отримує рекордні замовлення на тлі війни в Україні та в Газі
09 серпня, 15:27
Світ
Але зіштовхнулися з перешкодою. Не вистачає важливого компонента — Reuters
20 липня, 16:42