Британія стане на захист Естонії у разі російської агресії

СВІТ
22.04.2022, 22:32
Британія стане на захист Естонії у разі російської агресії
Фото: Cyprus-Mail

Можлива загроза вторгнення російських окупаційно-терористичних військ у країни Балтії змушує союзників по НАТО зміцнювати східний фланг.

Про це в інтерв'ю виданню "Delfi" заявив парламентський заступник державного секретаря з питань Збройних сил Великої Британії Джеймс Гіппі, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

На його думку, якщо путінський режим усе ж таки вирішить напасти, скажімо на Естонію, війська Її Королівської Величності негайно прийдуть на поміч союзникам.

«Виходячи із ситуації в Україні, ми вдвічі збільшили британський контингент у країнах Балтії. І стаття 5 у статуті НАТО – це абсолютно бінарна річ. Якщо росія посміє напасти на естонців, ми будемо воювати разом з ними як друг і партнер по НАТО. Так само як і у випадку з будь-якою іншою країною НАТО. Я переконався на власні очі, передаючи в Ризі та Таллінні, що Латвія та Естонія звикли відстоювати свою незалежність протягом усієї історії. І ви збережете її за всяку ціну. Ось чому зараз ми так захоплюємося мужністю та героїзмом солдатів, які захищають Україну від російської агресії. Певен, за потреби у країнах Балтії люди будуть боротися за свою землю не менш хоробро і завзято, ніж українці», – зазначив Джеймс Гіппі.

Також парламентський заступник державного секретаря з питань Збройних сил Великої Британії додав, що ядерний шантаж Кремля ніщо інше як блеф, тому не варто сприймати його серйозно.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Фінляндія прощається з багаторічною військовою позаблоковістю, плануючи днями подати заявку на вступ у Північноатлантичний альянс.

Читайте також:
Світ
Поки у Гельсинкі більш як місяць тривають перемовини про створення нового коаліційного уряду, на Оландському архіпелазі стає гаряче.
вчора, 16:32
Війна
Україна має право захищатися
01 червня, 12:05
Світ
Польща купує у США ракети Hellfire
30 травня, 15:45
Опінії
Чому ми отримаємо закупівлі зброї по завищеній ціні з передоплатами і негарантованими поставками зброї ?
30 травня, 11:35
Політика
Заходи санкціонували голова СБУ Баканов і головнокомандувач ЗСУ
30 травня, 09:10