Британські лікарі попереджають: спекотне літо сприяє зростанню раку шкіри

16.08.2022, 17:23
Британські лікарі попереджають: спекотне літо сприяє зростанню раку шкіри
Фото: The Independent

Високі температури повітря в Європі, спричинені зміною клімату, можуть призвести до зростання кількості випадків меланоми.

До такого висновку прийшли науковці з факультету медичної онкології в Університеті Шеффілда, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Guardian".

Зазначається, що у зв'язку зі збільшенням цього року гарячих сонячних днів, коли середньодобові показники перевищували +35-38°C, у людей дедалі частіше виникатимуть проблеми зі шкірою.

«Як ті, хто має клінічну практику і постійно стикається з хворими на меланому, ми безперечно стурбовані стійкою тенденцією зміни сезонної температури, коли літо стає спекотнішим. Для нас очевидно, що зв'язок між теплою погодою та здоров'ям набуває прямих ознак. Адже, чим довше людина перебування на сонці, тим більшою є ймовірність отримання опіків, які впливають на клітини шкіри, потроюючи ризик раку, тобто меланоми», – коментує ситуацію професор-онколог в Університеті Шеффілда Сара Денсон.

Водночас британські кліматологи стверджують, у 2020-х роках європейцям доведеться на собі відчути всі принади щоденного побуту мешканців Маґрибу і Близького Сходу, пристосованих до температури у +40°C і більше, а тому варто менше перебувати на сонці вдень або ж знаходитися у тіні під час спеки.

«Сьогодні погода стала настільки екстремальною, що ми з колегами стурбовані потенційним збільшенням сонячних опіків, які призводять до меланоми. Ця зміна температур також змінює моделі поведінки. Скажімо, жителі Великої Британії частіше виходять на вулицю, коли не тільки температура висока, а й рівень вологості коливається в залежності від сонячної активності. Це призводить до більшого впливу нашого світила на шкіру ультрафіолетові частки експансивно вдираються у наш організм і викликають незворотні процеси, запобігти яким можна тільки знаходячися в укритті й не під прямими променями», – уточнив професор-кліматолог Данн Мітчелл.

Науковці з Університету Шеффілда додають, що існує ряд кроків, які можна вжити, аби уникнути сонячних опіків:

  • повне утримання від сонця з 11:00 до 15:00;
  • часте перебування у тіні, особливо у літні дні;
  • не засмагати більше, ніж упродовж 30 хвилин і тільки з застосуванням спеціального крему для шкіри;
  • постійно носити капелюхи та протисонцеві окуляри.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що небайдужі до власного здоров'я жителі Полтавської громади стали частіше боротися з вказаною рослиною буквально власноруч.

Читайте також:
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33
Життя
Навіть 90-хвилинна зміна розкладу сну може спричинити зміни кишкових бактерій, підсилюючи ризики розвитку ожиріння та серцевих захворювань.
05.08.2023, 09:23