Будинок дворянського зібрання в Полтаві реставруватимуть за чотирма проєктами

ПОЛТАВА
31 березня, 16:15
Будинок дворянського зібрання в Полтаві реставруватимуть за чотирма проєктами

У Полтаві почалась розробка чотирьох проєктів, за якими будуть відбудовувати згорілий Будинок дворянського зібрання.

Міська рада наприкінці березня уклала 4 договори з «Полтаваагропроектом» на майже 200 тис грн, повідомляють на сайті Dozorro.

Вартість першого –  «Науково-проектна документація на протиаварійні роботи по пам’ятці архітектури національного значення – Дворянському зібранню» – понад 49 тис грн. За ним до кінця року має бути розроблено проєкт на хіміко-технологічні дослідження.

Ще за майже 49 тис грн проектувальники мають розробити документацію на історико-архівні та бібліографічні дослідження.

На розроблення документації на архітектурні дослідження «Полтаваагропроекту» заплатять  49 тис , а за розроблення документації на попередні роботи – 47 тис 300 грн. Усі чотири проєкти мають бути готові до кінця року.

Нагадаємо, пам’ятка архітектури згоріла 9 грудня торік. Вона є частиною Ансамблю Круглої площі в центрі Полтави. Зараз будівля без даху, через вибиті обгорілі шибки видно чорні стіни. Споруда нині оточена парканом. Її цілодобово охороняють.

Нагадаємо, 19 березня депутати Полтавської міськради виділили на реставрацію будівлі 4,5 млн грн. 

– Це комунальне майно міста знаходилося в оренді. Воно було знищене невідомим чином і тому наше юридичне управління має звернутися до суду і визначити, хто там був винен, щоб компенсувати місту в бюджет ці кошти. За рахунок тих коштів ми зробимо проєкт реставрації, – розповів  депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук про Будинок дворянського зібрання. – А так виходить, що кошти платників податків ми знову запихаємо на проєкт реставрації будівлі. Це нелогічно, ми цей злочин таким чином покриваємо. Я думаю, що ці кошти треба відправити на ремонти доріг і подати до суду по Дворянському зібранню. Хто винен у підпалі? Орендовласник? Хто буде міській раді компенсовувати гроші за спалене комунальне майно? Це правильно. Так робиться в нормальних містах. 

Мамай два тижні тому обіцяв, що проєктуванням займатиметься одна з київських компаній. Натомість тендери виграла приватна фірма з Полтави – «Полтаваагропроект». Вона давно співпрацює з бюджетними установами. 220 угод на 13 млн грн з нею уклали за 5 років.

–  Тендер на проєктні роботи виграє тільки якась київська організація, бо в них повинна бути ліцензія. У Полтаві таких організацій нема. Ті кошти, які залишаться, підуть на реконструкцію. Кошти будемо витрачати після розробки проєкту і дозволу ДАБІ. Будемо робити все дуже швидко. Є певні люди, які хочуть цим займатися і ви все побачите, – пообіцяв Мамай під час сесії міськради 19 березня. – Винного у підпалі встановить слідство. Потім тільки ми зможемо звернутися до суду, щоб якісь там кошти забрать. Ця будівля в нас застрахована на 5 мільйонів. Ці кошти нам повернуть.

Нагадаємо, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов 24 березня під час презентації стратегії розвитку області, запропонував зробити в Будинку дворянського зібрання залу малої опери на 500 місць. Для цього  будівлю потрібно передати на баланс області. На цей задум із державного бюджету потрібно 450 млн грн.

Читайте також:
9 квітня відбудеться сесія Полтавської облради. На ній розглянуть передачу Будинку дворянського зібрання і Кадетського корпусу області.
08 квітня, 18:00
Попри статус пам'ятки архітектури місцевого значення місцева влада не поспішає проводити його реконструкцію.
18.08.2020, 18:00
Коли немає приводу для новини — створи його самостійно.
20.07.2020, 09:31
Важливу роль у визначені людьми своєї ідентичності відіграють символи та історична пам'ять, як архітектура.
03.06.2020, 09:18
Змусити гоїв сплатити непомірні податки, а потім ще їх вигнати на ремонт доріг власним коштом.
20 квітня, 16:10
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ПОЛТАВИ УСТАНОВИВ НЕКОНСТИТУЦІЙНІСТЬ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ, ВСТАНОВЛЕНИХ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
19 квітня, 14:05