Бунт Прігожина – початок кінця

Опінії
26.06.2023, 19:25
Бунт Прігожина – початок кінця
Фото: Олексій Голобуцький

Схоже на те, що це була лише перша серія у кумедному серіалі. А його фінал показав: Путін – ніякий не диктатор, Путін – бункерний щур!

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Конфлікт між керівником ПВК "Вагнер" Євгєнієм Прігожиним і міністром оборони нападу, терору і вбивств Сєргєєм Шойгу виник дуже давно. Десь так ще від часів Сирійської кампанії 2015-го року.

Це системний і постійний конфлікт у путінському середовищі, це конкурентна боротьба за ресурс державних коштів. Цей конфлікт із новою силою вибухнув наприкінці битви за Бахмут на початку літа 2023 року.

Прігожин розраховував здобути більше повноважень і можливостей від Владіміра Путіна за сумнівну перемогу у Бахмуті. Ймовірно, це мав бути доступ до державних ресурсів (в'язниці, держзамовлення, військові склади).

Шойгу як конкурент Прігожина постійно перекривав "кисень" і поставив його жорстку залежність від МО РФ. У головного вагнерівця забрали можливість забирати людей із в'язниць; обмежили забезпечення снарядами та технікою.

Відносна незалежність та мобільність вагнерівців залишалася лише в грошах (це величезні фінансові потоки, які заробляють вони на контрактах в Африці). Шойгу із Валєрієм Герасімовим хотіли накласти свою руку на африканські замовлення та підім'яти всі активи під свій контроль.

Певний час Прігожин хаотично шукав можливості уникнути залежності від Шойгу: намагався піти у підпорядкування Росгвардії, робив зухвалі заяви з метою залучити підтримку Путіна. Але його не чули.

Політичні амбіції та проста манера спілкування зробили Прігожина улюбленцем російського плебсу. Однак у Кремлі цього і злякалися, бо побачили зростання його політичного впливу.

Саме це і підштовхнуло його діяти на випередження, поки його остаточно не злили чи ліквідували; тому він зважився на бунт. Імітаційний обстріл, нібито тилових баз "Вагнера" і добре спланована операція стали чудовим стартом у цій дотепній авантюрі.

Трімуфальне захоплення Ростова і Вороніжа зробили із Прігожина в очах радикальних опозиційних сил і середовищ росії мало не спасителя нації.
Фінал несподіваний, але прогнозований:

  1. Прігожин, довівши ситуацію до кипіння, на самому її піку виторгував для себе необхідні умови і дав задню.
  2. У максимальній фазі загострення ватажок "вагнерівців" виторгував для себе необхідні бонуси та сховався у тінь.
  3. Прігожин повівся як барига, а не як опозиційний лідер чи представник інтересів простих солдатів.
  4. Міф про спасителя нації розвіявся.
  5. Міф про справедливу силу, яка покарає корупціонерів, фанерних генералів і злочинців, які відправили на понад дві сотні тисяч російських військових, також розвіявся.

Схоже на те, що це була лише перша серія у цьому кумедному серіалі, фінал якого показав, що Путін – ніякий не диктатор, а наляканий, несміливий і пристаркуватий керівник держави. А вона, ця недодержава з кожним днем котиться у прірву.

Читайте також:
Війна
Санкціоновані диктатором Сі Цзіньпіном кадрові зміни у Кремлі становлять загрозу. На жаль, ця загроза поширюється не тільки на Україну.
19 травня, 10:26
Політика
Протистояння між міністерством шойгу та федеральною службою патрушева-бастрикіна посилюється. У бункерного диктатора обмежений вибір.
29 квітня, 19:27
Світ
До Держдуми внесли законопроєкт про право судових приставів стріляти в росіян
26 квітня, 17:24
Війна
Окупант повернувся до рідної Бурятії з війни і побачив, що його будинок пограбували — вкрали навіть унітаз
19 квітня, 11:09
Війна
У Москві жінка написала на власного сина донос у поліцію, через те, що він почав вивчати українську мову.
11 квітня, 16:11
Війна
Щоночі в окупованому місті на півдні Запорізької області відчувається їдкий запах. Фасади будинків вкриваються темним нальотом.
07 березня, 20:32